Cilt sarkması neden olur aşırı makyaj yapıyorsanız...

Cilt sarkması neden olur? Cilt sarkması nasıl önlenir? Cilt sarkmalarını önlemenin yollarını sizler için derledik!

Cilt sarkması neden olur aşırı makyaj yapıyorsanız...

30'lu yaşlardan itibaren cildimiz elastikiyetini kaybetmeye başlıyor ve ne yazık ki sarkıyor. Yüzümüzün sarkmasında cildimize nasıl davrandığımız, genetik özellikler ve çevresel faktörlerde etkili oluyor. Erken dönemde eğer bu sorunlara müdahale edilirse ameliyat dışı uygulamalarla cildin yaşlanması uzun süre gecikebiliyor. Peki cilt sarkması neden olur? Nasıl önlenir? diyorsanız bu haberimiz sizin için. İşte cilt sarkmalarını önlemenin yollarını sizler için derledik! 

CİLT SARKMASINA NEDEN OLAN PEK ÇOK FAKÖR BULUNMAKTADIR 

Cilt sarkmalarına neden olan birçok faktör bulunmaktadır. Bunları; genetik yapı, düzensiz cilt bakımı, kimyasal ürünler ve aşırı makyaj yapmak gibi faktörler etkilemektedir. Cilt zamanla kolejenini yani esnekliğini kaybederek çirkin bir görünüm kazanmaktadır. 

SİGARA VE ALKOL TÜKETİM ALIŞKANLIĞINIZI BIRAKMALISINIZ 

Cilt sarkmalarını önlemek için dikkat edilemesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi sigara ve alkol tüketiminin bırakılmasıdır. Sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak istiyorsanız mutlaka bu alışkanlıklarınızı bırakamanız gerekiyor. 

ŞOK DİYETLERDEN KAÇINMAYA ÖZEN GÖSTERİN 

Fit görünmek için uyguladığınız şok diyetlerden muhakak kaçınmalısınız. Düzenli olarak kilo değişimlerinden uzak durmalı sabit bir kiloda kalmaya özen göstermelisiniz. 

KARBONHİDRAT CİLTTE SARKMALARA NEDEN OLMAKTADIR 

Aşırı derece tüketilen karbonhidrat ciltte sarkmalara neden olmaktadır. Bu yüzden doğal şeker tüketmeye özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra uyuduğunuz yastıkta önem taşıyor. Aşırı yüksek yastıklar yerine alçak yastıklar tercih etmelisiniz. 

MUTLAKA GÜNEŞ KREMİ KULLANMALISINIZ 

Güneş kremi uygulamayı asla ihmal etmemelsiniz. Yaz kış bunu sürmeyi alışkanlık haline getirmeniz cildinizin sağlığı açısından önem taşımaktadır. Cildinizi en az 3 saatte bir etkili bir ürün ile nemlendirmelisiniz. 

Yorumlar