Dudak kuruması neden olur çatlaklara iyi gelen doğal yöntemler nelerdir?

Birçok farklı sebeplere dayanan dudak çatlaklarından kurtulmak içinde çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Sizin için doğal çözümleri derledik.

Dudak kuruması neden olur çatlaklara iyi gelen doğal yöntemler nelerdir?

Dudak çatlaması, kuruması neden olabilecek bir çok sebep bulunmaktadır. Çeşitli tedaviler için kullanılan ilaçlar, mevsim geçişleri, soğuk havalar gibi bir çok sebebi olabilir. Aynı şekilde çözüm yollarıda çeşitlilik göstermektedir. Kimisinin dudak çatlakları bir hastalık haline gelirken kimisi sadece mevsim geçişlerinden etkilenecek düzeyde olmaktadır. İlaçlar ve beslenme alışkanlıklarının yanında çeşitli kremlerde dudak çatlaklarınızı giderebilir. Ancak elmaelma.com okurları için evinizde kolaylıkla bulabileceğiniz çeşitli malzemelerle dudak çatlaklarına karşı doğal çözüm yollarını derledik...

STRESLİ DÖNEMLERİNİZDE DUDAKLARA DİKKAT!

Zaman zaman stresli dönemlerde yapacak birşeyler bulurken bütün hırsımızı ve öfkemizin kurbanı olarak dudakları seçeriz kimi zaman farkında olarak kimi zaman farkında olmadan dudak yolma, ısırma gibi alışkanlıklar ediniz. Ancak bu durum siniriniz geçince hem canınızı yakacak hemde kötü bir görünüme neden olacaktır. 

LİP BALM KULLANIN!

Sürekli olarak dudaklarınız çatlıyorsa lip balm kullanma alışkanlığı edinin. Bunun en güzel yolu ise sevdiğiniz aromada bir lim balm tercih edebilirsiniz. Böylelikle dudaklarınız sürekli olarak nemli kalacak ve kurumasını engellemiş olacaksınız.

ZEYTİNYAĞI 

Birçok alanda etkili olan zeytinyağını yatmadan önce dudaklarınıza uygulayın sabah kalktığınızda yumuşacık dudaklara sahip olabilirsiniz.

LİMON VE ŞEKER İLE PEELİNG

Peeling sadece dudaklara mı uygulanır zannediyorsunuz? Dudak çaylamalarınız ve kuru dudaklara yenilik tazelik getirmenin bir diğer doğal yöntemi şeker ve limon ile peeling yapın daha sonra soğuk bir su ile durulayın yumuşak ve nemli dudaklara sahip olacaksınız.

ALEO VERA

Aleo vera'nin cilde olan bir çok faydalarını biliyoruz. Bu noktada da dudaklarda da oldukça etkili olan aleo vera bitkisinin jelini dudaklarınıza sürün dudağınızdaki kuruluğu ve çatlaklığı gidermede yardımcı olacaktır. 

Yorumlar