Kakao yağının cilde faydaları ışıl ışıl bir cilt için...

Kakao yağının cilde faydaları neler? Son yıllarda kozmetik sektörünün odak noktası olan kakao yağının cilde olan faydalarını duyunca inanamayacaksınız!

Kakao yağının cilde faydaları ışıl ışıl bir cilt için...

Gittikçe popülerlik kazanan kakao yağının cilde olan faydalarını duymuş muydunuz? Son yıllarda iyiden iyiye kozmetik sektörünün odak noktası haline gelen kakao yağı uzmanların yaptığı araştırmalara göre cilt için oldukça faydalı. Cildi içten dışarıya doğru onarmasından tutun da cildin ışıl ışıl bir görünüm kazanmasına kadar pek çok konuda yarar sağlayan kakao yağının faydaları bunlarla da bitmiyor. Peki kakao yağının bilinmeyen faydaları neler? Gelin cilt için mucizevi etki yaratan bu yağın özelliklerine beraber bakalım.

CİLDİN ONARILMASINI SAĞLAMAKTADIR 

Kakao yağı kakao ağacından elde edilmektedir. Özellikle çikolata yapımında kullanılan bu yağ son zamanlarda kozmetik sektöründe de uzun süredir kullanılmaya başlandı. İçerisinde bulunan antioksidan sayesinde cildi onararak lekelerin azalmasına yardımcı olan kakao yağı cilt için vazgeçilmez bir nimet olarak kabul edilmektedir.  

SAÇLARIN YUMUŞACIK OLMASINI SAĞLIYOR

Kakao yağının saçlara da faydası bulunmaktadır. Yumuşak saçlara sahip olmak isteyenlerin özellikle kakao yağını kullanması gerekir.  E vitamini ile karıştırıldığında saça multivitamin etkisi oluşturmaktadır. 

CİLDİN IŞIL IŞIL BİR GÖRÜNÜME SAHİP OLMASINI SAĞLAR 

Kakao yağı cildi uzun süre nemli tutmaya yaramaktadır. Bunun yanı sıra cildi içten dışarıya doğru iyileştirir ve cildin ışıl ışıl bir görünüme sahip olmasını sağlar. Özellikle de yaz aylarında güneşin ciltte bıraktığı ultraviyole ışın zararlarını onarır. 

YAŞLANMAYI GECİKTİRİR 

Kakao yağının içerisinde bulunan palmitik, asit ve stearik gibi mineraller cilt sağlığını destekleyerek yaşlanmayı geciktirir

CİLDİ NEMLENDİREN KAKAO YAĞI MASKESİ

Elinize biraz kakao yağı alın ve elinizin ısısı ile eriyen bir yağ olduğu için hemen eriyecektir. Tüm cildinize eriyen bu yağı yedirin ve 1 gece boyunca bekletin. Uyandığınızda güzelce durulayın. Bu adımı düzenli bir şekilde uyguladığınızda farkı siz de göreceksiniz.

CİLT LEKELERİNİ YOK EDEN KAKAO YAĞI MASKESİ

Cilt lekelerinizin üzerine 1 yemek kaşığı kadar kakao yağını sürün. Daha sonra dairesel hareketlerle masaj yapın.1 gece boyunca bekleterek uyandığınızda durulayın. Lekeler yok olana kadar her gün deneyebilirsiniz.

Yorumlar