Karanfilin cilde faydaları cilt lekelerini iyileştiriyor!

Karanfilin cilde faydaları nelerdir? Özellikle ağız kokusunu önleyen karanfil kökünün cilde olan faydalarını duymuş muydunuz?

Karanfilin cilde faydaları cilt lekelerini iyileştiriyor!

Ağız kokusunu önlemenin gizli formulü olarak bilinen karanfilin cilde olan faydalarını duymuş muydunuz? Karanfil sivilceleri yok etmesinden tutun da ciltteki ölü derinin temizlenmesine kadar pek çok konuda fayda sağlıyor. Peki karanfil kökünün cilde olan faydaları neler? İşte karanfil kökünün bilinmeyen faydaları! 

 KÖTÜ NEFES KOKUSUNU GİDERMEYE YARDIMCI OLMAKTIR

Karanfil, kötü nefes kokusunu gidermede oldukça başarılıdır. Son zamanlarda diş ağrısı ve vücut sağlığı açısından da oldukça popülerlik kazanmıştır. 

SİVİLCELERİ YOK EDİYOR 

İçerisinde barındırdığı antioksidanlar sayesinde yüz içinde oldukça faydalı olan karanfil sivilceleri yok etmekten tutunda turnak sağlığını desteklemesine kadar pek çok konuda fayda sağlamaktadır. 

CİLT LEKELERİNİ İYİLEŞTİRMEYE YARAR 

Cildin daha sağlıklı ve canlı görünmesine yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra cilt lekelerinin de iyileşme sürecinde oldukça etkilidir. 

CİLDİN NEFES ALMASINA YARDIMCI OLMAKTADIR 

Düzenli bir şekilde uygulandığında ölü derilerin atılmasına olanak sağlayan karanfil kökü, cildin nefes almasına yardımcı olarak taze derinin yüzeye çıkmasını kolaylaştırır.

 GENÇLEŞTİREN KARANFİL VE BAL MASKESİ

Karanfil ve balı karıştırarak 1 gece bekletin. Ardından temiz cildinize masaj yaparak sürüp 20 dakika boyunca uygulayın. Son olarak ılık su ile temizleyin. Bu maskeyi düzenli bir şekilde uyguladığınızda hem cilde canlılık verir hem de gençleştirme etkisi oluşturur.

 

Yorumlar