Makyaj temizlemenin püf noktaları nelerdir bu önerilere dikkat!

Makyaj temizlemenin püf noktaları nelerdir? Cilt sağlığı açısından makyaj sonrası cildi temizlemek önem taşıyor. İşte makyaj temizlemenin püf noktalaları!

Makyaj temizlemenin püf noktaları nelerdir bu önerilere dikkat!

Makyaj temizlemenin püf noktaları nelerdir? Yüzümüzün daha canlı ve güzel görünmesi için yaptığımız makyajı düzgün bir şeklide temizlememenin cilde olan zararlarını tahmin edebilirsiniz. Ciltten tam anlamıyla çıkmayan makyaj bir süre sonra gözeneklerin açılmasına neden olmaktadır. Bu da cildimizi yorgun ve solgun göstermektedir. Bu nedenle makyaj yaptıktan sonra makyajımızı güzel temizlemeliyiz. Peki makyaj temizlemenin püf noktaları nelerdir? İşte makyaj temizlerken dikkat etmeniz gereken püf noktalar! 

MAKYAJ TEMİZLEME LOSYONUNU CİLT TİPİNİZE GÖRE SEÇİN! 

Makyaj temizleme ürününüz mutlaka kaliteli olsun. Kullandığınız ürünlerin cildinize uygun olup olmadığı çok önemlidir. Gözlerinizi sildiğiniz losyon gözünüze, yüzünüzü sildiğiniz losyonun yüzünüze uygun olup olmadığına dikkat edin. 
 Cildinize uygun makyaj temizleme losyonlarını tercih edin. Cilt tipiniz konusunda şüpheleriniz varsa da tüm cilt tipleri için olan ürünler arasından tercihinizi yapmaya çalışın.

CİLDİNİZİ SICAK SU İLE YIKMAMAYIN 

Makyajınızı temizledikten sonra bazı ürünlerde durulama gerekmese de yüzünüzün daha fazla temizlenmesi için cildinize uygun jel veya peeling ile yıkayın. Yüzünüzü yıkarken sıcak su kullanmaktan kaçının. Çünkü sıcak su cildiniz dengesini bozar ve cildinizdeki doğal yağı yok eder. Cildinizi ılık su ile durulamanız doğru olacaktır. Bol su ile durulama yapın. 

KENDİNİZE AİT HAVLUNUZ OLSUN 

Mutlaka kendi özel havlunuzun olmasına özen gösterin. Havlunuzun ise pamuklu yapıda olmasına özen gösterin, sert yapılı havlular yüzünüzü tahriş edebilir. Havlunuz kuru ve temiz olmalı. Kullandığınız havlular eğer yeteri kadar temiz değilse, bir başkası tarafından kullanıldıysa yüzünüzde sivilce çıkmasına neden olacaktır. Yüzünüzü havluyla silerken mutlaka tampon hareketler uygulamanızı tavsiye ediyoruz. Diğer türlü yüzünüz tahriş olacaktır. 

GÖZ MAKYAJINIZI NAZİK BİR ŞEKİLDE TEMİZLEYİN 

Göz makyajını çıkarırken bazılarımız çok fazla hırpalamaktadır. Bu bölgeyi fazla hırpalamak gözaltına zarar vermektedir. Öncelikli olarak göz makyajınızı temizlerken mutlaka birden fazla pamuk kullanın. Fazla losyon dökmek yerine bu öneriyi dikkate alın. Fazla losyon gözaltınızda yağ bezelerinin çıkmasına neden olabilir. Kirpiklerinizi ise aşağı yukarı şekilde nazik bir biçimde pamuk ile silin. Böylece kirpikleriniz zarar görmemiş olur.

 

Yorumlar