Maya maskesi tarifi sivilceli ve yağlı ciltlerin kurtarıcı maskesi!

Ciltteki yağ dengesini sağlayan ve sivilce oluşumunu engellemeye bire bir olan maya maskesi tarifini evde kolay bir şekilde hazırlama yöntemlerini sıraladık.

Maya maskesi tarifi sivilceli ve yağlı ciltlerin kurtarıcı maskesi!

Toplumsal bir sorun haline gelen sivilceli ciltler ve genellikle sivilcenin çıkmasına yatkın olan yağlı ciltler için evde yapımı kolay maya maskesi tarifini hazırladık. Siyah nokta sorunu olanlar için bakterilerin ciltten arındırması ve cildin ihtiyacı olan vitamin ve minerallerini maya maskesi ile giderebilirsiniz. Cildinin çok yağlı olmasından şikayetçi olanların cildin yağ dengesini sağlar. Aynı zamanda cildinde egzama, dermatit gibi hastalıkların tedavisinde de maya maskesi önerilmektedir. İşte yağlı sorunlu ciltlerin kurtarıcı maskesi maya maskesinin tarifi...

YAĞLI CİLTLER İÇİN MAYA MASKESİ TARİFİ...

Cildinizin aşırı yağlanmasından ve bu fazla yağ nedeniyle gözeneklerin tıkanmasından şikayetçiyseniz bu maya maskesi size istediğiniz sonuçları verebilir. Düzenli olarak uygularsanız yağ dengesi sağlanır ve tıkanan gözeneklerin neden olduğu sivilceler önemli oranda azalır. Bu maya maskesi aynı zamanda mevcut sivilcelerin kısa sürede kurumasını sağlar.

Yapım aşaması; 1 yemek kaşığı yaş mayaya 10 damla taze sıkılmış limon suyu ekleyin ve karıştırın. Karışımı tüm yüzünüze ince bir tabaka oluşturacak şekilde sürün. 15 dakika kadar beklettikten sonra bol ılık suyla yıkayın. Son adımda gözeneklerin küçülmesi için yüzünüzü bol soğuk suyla durulayın. Yüzünüzü kuruladıktan sonra cildiniz çok kuru gelirse nemlendirici kullanabilirsiniz. Limon cildin güneş hassasiyetini artırdığı için bu maskeyi yaptıktan sonra güneşe çıkmayın.

SİVİLCELİ CİLTLER İÇİN MAYA MASKESİ TARİFİ...

Maya maskesi özellikle sivilcelerden kurtulmak ve yeninden çıkmalarını önlemek için en etkili ev yapımı maskelerden biri. Yaş mayaya ek olarak kullanacağınız sivilce önleyici diğer ürünlerle birlikte maskenin koruyucu etkisini artırabilirsiniz.

Yapım aşaması; Sivilce oluşumunu önleyen ve sivilceleri kısa sürede kurutan maske için 1 yemek kaşığı yaş mayaya 3 damla çay ağacı yağı, 5 damla limon suyu ve 2 tatlı kaşığı sirke ekleyin ve karıştırın. Karışımı masaj yaparak yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin. Maskeyi yüzünüzden temizlemek için ılık su kullanabilirsiniz.

Yorumlar