Mısır ununun cilde faydaları ölü derileri temizliyor!

Mısır ununun cilde faydaları neler? Vücut sağlığı için oldukça faydalı olan mısır ununun cilde olan faydaları mucizevi etki yaratıyor.

Mısır ununun cilde faydaları ölü derileri temizliyor!

Mısır ununun cilde olan faydalarını duymuş muydunuz? Vücut sağlığına oldukça faydalı olan mısır unu aynı zamanda cilt bakımı içinde oldukça faydalı bir besindir. Ciltreki ölü derilerin temizlenmesine yardımcı olan mısır unu kan akışını da hızlandırarak cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olmaktadır. Peki mısır ununun bilinmeyen faydaları neler? Mısır unuyla maske nasıl yapılır? Merak edilen tüm soruların cevabına gelin beraber bakalım. 

SİYAH NOKTALARDAN ARINDIRAN MISIR UNU MASKESİ

1 yemek kaşığı yoğurdun içerisine rendelenmiş 1 limon kabuğu ve 1 yemek kaşığı mısır unu ekleyerek güzelce karıştırın. Ardından yüzünüze sürüp 15 dakika boyunca bekletin. Ovalayarak ılık su ile cildinizden temizleyebilirsiniz. Bu maske sayesinde cildinizdeki ölü derileri temizleyeceksiniz. 

KARARAN DİRSEKLER İÇİN MISIR UNU MASKESİ

1 tatlı kaşığı beyaz kil, 1 tatlı kaşığı mısır ve 1 tatlı kaşığı nemlendirici kremi karıştırıp dirseklerinize peeling yaparsanız kısa sürede dirsek kararmalarını ortadan kaldırabilirsiniz. Bu maske cildinizdeki kararmaları ortadan kaldıracaktır. 

SİVİLCE İZLERİ İÇİN MISIR UNU MASKESİ

2 yemek kaşığı mısır unu, 2 yemek kaşığı yoğurt ve 1 yemek kaşığı el kremini karıştırıp biraz su ile sulandırın. Masaj yaparak cildinizde 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. Sivilce izlerinizin ortadan kalkmasını istiyorsanız bu maskeyi uygulamanız yeterli olacaktır. Kısa sürede sivilce izlerinden kurtulacaksınız. 

Yorumlar