Evde ayak bakımı nasıl yapılır pedikürü küçümsemeyin!

Her kadının ihmalini ertelememesi gereken noktalardan biri de ayak bakımıdır. Evde ayak bakımı nasıl yapılır? İşte evde basit bir şekilde bakım yapmanın yolu!

Evde ayak bakımı nasıl yapılır pedikürü küçümsemeyin!

Gün içerisinde saatlerce bedenimizi taşıyan ve kapalı ayakkabılarda havasız kalan ayakların bakımını ihmal etmemek gerekiyor. Saatlerde kapalı ayakkabının içerisinde havasız kalan ayaklar ilerleyen zamanlarda egzama, mantar, çatlak gibi rahatsızlıkları beraberdinde getiriyor. Eğer ki ayakalrınızın her zaman kusursuz görünmesini ve sağlıklı olmasını istiyorsanız düzenli olarak ayak bakımlarınızı yapın. Elmaelma.com olarak bir araya getirdiğimiz ayak bakım tariflerine göz atarak sürekli olarak dışarıda bakım yaptırmak yerine hem zamandan vakit kazanmak hem de dışarıda bu bakımlar için çok para harcamamak için hazırladığımız evde ayak bakımı yapmanın yöntemlerine göz atabilirsiniz.

EVDE AYAK BAKIMI NASIL YAPILIR?

Pedikür de neymiş canım demeyin! İlk olarak ayaklarınızdaki öölü derileri temizlemek için sertleşmiş tırnaklarınızı ve deriyi yumuşatmak adına sıcak suda bekletin. Daha sonra sıcak suyun içerisine 1 adet aspirin atın ve 15 dakika masaj yapın. Aspirin adımı ayaklarınızdaki yorgunluğun ve aprının azalmasına yardımcı olacaktır.

Bir sonraki adımda ayaklarınız yumuşadıktan sonra sudan çıkarıp havlu ile kurulayıp tırnaklarınızı istediğiniz ölçüde kesin. Tırnakları kestikten sonra kenarlardaki ölü deriyi etlere zarar vermeyecek şekilde pedikür makas ile temizleyin.

Daha sonra tırnakta oluşan katikülleri gidermek için küçük tahta parçalarıyla itebilir ve bu işlemi yaparken tahta parçanızın üzerine katikül giderici sıvı damlatabilirsiniz. Son olarak topuklarınızı kese yada peeling yöntemi ile yumuşatarak pedikür işlemini tamamlayabilirsiniz.

BAKIM YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELER?

Eğer ki topuklarınızda çatlaklar varsa çatlakları soymaya çalışmayın. İlk olarak nemlendirici krem sürerek ölü derileri giderebilirsiniz. Ayak bakım rutinlerinizin içerisinde haftada bir kere olmak üzere peeling yapmaya özen gösterin.

Yorumlar