Muzun cilde faydaları yaşlılık izlerini yok ediyor!

Muzun cilde faydaları neler? Muz maskesi nasıl yapılır? Oldukça doyurucu bir meyve olan muzun cilde olan faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız! İşte yapılışı!

Muzun cilde faydaları yaşlılık izlerini yok ediyor!

Meyveler arasında en çok tüketilen, doyurcu bir meyve olan muzun hem cilde hem de vücuda birçok faydası bulunduğunu biliyor muydunuz? Zengin bir potasyum kaynağı olan muzun içerisinde bulundurduğu vitamin ve mineraller sayesinde cilde inanılmaz yararı bulunuyor. Peki muzun cilde faydaları neler? Muz maskesi nasıl yapılır? Muz maskesi ne işe yarar? İşte yaşlılık izlerinin yok olmasını sağlayan mucize meyve muzun bilinmeyen faydaları! 

CİLT LEKELERİNİ VE SİVİLCELERİNİ YOK EDİYOR 

Spor ve diyet yapanların ilgi odağı olan muz, doktorların da önerdiği meyveler arasında yer almaktadır. Uzmanların mutlaka yenmesi gerektiğini düşündüğü bu meyve cilt lekelerinden cilt sivilcelerine kadar da birçok sorunun tedavisinde kullanılmaktadır. Hergün tükettiğiniz muzun cilde olan faydalarını duyunca çok şaşıracaksınız. 

YAŞLILIK İZLERİNİN GECİKMESİNE NEDEN OLUYOR 

Muzun içerisinde bol miktarda B vitamini vardır. Bu B vitamini strese ve yaşlanmaya neden olan serbet radikallere karşı savaşmaya yardımcı olmaktadır. Yaşlılık izlerinin gecikmesini isteyenler mutlaka hergün 1 adet muz yemelidir. 

CİLDİN NEM ARANININ ARTMASINA YARDIMCI OLUR 

Muz A vitamini açısından da oldukça zengin bir meyvedir. Bu özelliği sayesinde cidin nem oranının artmasına yardımcı olur ve bunun yanı sıra matlatmış cildi kısa sürede onarır. 

SİVİLCE İLTİHAPLANMASININ ÖNÜNE GEÇİYOR 

Muzun içerisinde bulunan minerallerden bir tanesi de çinkodur. Çinko ciltte oluşan sivilcelerin iltihaplanmasının önlenmesine yardımcı olmaktadır. 

MUZ İLE YAPILAN MASKE TARİFLERİ

Olgunlaşmış muzun yarısını bir kasenin içerisinde ezin. Göz çevresi hariç tüm cildinize eşit miktarda uygulayın. 25 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra yüzünüzü su ile yıkayın. Maskenin etkisini arttırmak için içerisine az miktarda bal ekleyebilirsiniz. Yüzünüzdeki değişimi hemen fark edeceksiniz. Bebek gibi bir cilde sahip olmak için haftada bir kez  muz maskesini deneyebilirsiniz. 

Yorumlar