Profhilo dolgu nedir cildinizi zamanda geriye yolculuk yaptırın!

Görünümüzde yaşlanmayı geciktirmek, ciltteki solgunluğu ve akne izlerinden kurtulmak için 'Profhilo dolgusu' hakkında tüm merak ettiklerinizi bir araya getirdik

Profhilo dolgu nedir cildinizi zamanda geriye yolculuk yaptırın!

Görünüm itibari ile yaşlanmayı geciktirmek için bir çok tedavi ve uygulamalara yöneliyoruz. Teknolojinin ilerlediği şu dönemde bir çok yöntem bulunmakla birlikte hem akne izler gibi cilt sorunlarından kurtulmak hemde yaşlanmanın habercisi olan ince çizgileri geciktirmek için 'Profhilo dolgusu'nu tercih edebilirsiniz. Profhilo dolgusu nedir? Profhilo dolgusu kimlere yapılır? İşte tüm merak ettiğiniz soruların yanıtunu Crown Estetik uzmanlarından Medikal Estetik Hekimi Dr. Saliha Sönmezateş sırasıyla elmaelma.com okurları için yanıtladı.

Özellikle 30 yaşından sonra ciltteki kolajen, elastin ve Hyalüronik asit önemli miktarda kayba uğrar. Bu kayıplar ise kendisi ince çizgiler, kırışıklıklar ve solgunluk olarak göstermeye başlıyor.

PROFHİLO DOLGUSU NEDİR?

Yaşlanmayı ve ciltteki bozulmayı önlemek için geliştirilen Profhilo; cildimizdeki kolajen ve elastin üretimini teşvik etmeye yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiştir. Cilde parlaklık katarak,nemlendirmeye de yardımcı olan Profhilo, standart Hyalüronik asitlerden çok farklı bir üretim metoduyla üretilmiştir. Alerji oluşturmayan bir yapıya sahip olan bu teknik, hücre dışı matriksin yapılandırılmasını sağlayarak cildimizin elastikiyeti ve dolgunluğu için gerekli olan hücrelerin yenilenmesine uygun ortam yaratıyor. Aynı zamanda yağ dokusunun hacmini de arttıran Profhilo,yüzdeki çöküklük, ciltteki ince kırışıklar ve solgunluk gibi sorunları ortadan kaldırarak, gözle görülür bir sonuç sunuyor.

PROFHİLO DOLGUSU NEREYE NASIL YAPILIR?

Tekniğin en önemli özelliği ise 4 hafta aralıkla uygulanan 2 seansla ve sadece 5 noktaya iğne yapılarak istenilen forma kavuşturuluyor. Çok daha az enjeksiyon noktası ile maksimum etki yaratan Profhilo, yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellerde uygulanabiliyor.

Yaşlandıkça cildin kolajen üretme kabiliyeti azalmaya başlar bu nedenle özellikle 30’lu yaşlardan sonra cildimizi korumaya yönelik önlemleri almamız gerekiyor. Profhilo ise cilde hacim ve ışıltı sağlar. Bu nedenle de yorgun, donuk görünümü yok ederek genel olarak daha genç bir görünüme kavuşturur. Bu uygulama Türkiye’de yeni yeni bilinmesine rağmen şuan merkezimizde uyguladığımız en popüler ve etkili tedavilerden.

Yaş sınırın olmadığı bu uygulamayı normal yaşlanma sürecindeki kişilerde gençleştirme amaçlı, elastik liflerde ve kolajendeki bozulmaların arttığı, akne ve ya akne izi durumlarında, yağ dokusunda kayıp ve ya bozulma durumunda da uygulanabilir.

Yorumlar