Sivilce için kömür maskesi tarifi pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız!

Evde hazırlayacağınız kömür maskesi ile sivilcelerinizden kurtulmaya ne dersiniz? Hem pratik hem de ekonomik bu maske sayesinde pürüzsüz bir cilde sahip olun!

Sivilce için kömür maskesi tarifi pürüzsüz bir cilde sahip olacaksınız!

Sivilce izlerinden bir türlü kurtulamayanlardan mısınız? Aktif kömürün sivilce ve yara izlerini ortadan kaldırmaya iyi geldiğini söylesek! Cilde detoksifiye eden ve cilde parlak bir görünüm veren aktif kömür ciltteki sivilce izlerini de yok ediyor. Evde uygulayacağınız bu basit maske tarifi sayesinde siz de hoşunuza gitmeyen bu görünümden kısa süre içerisinde kurtulabileceksiniz. Peki sivilce için kömür maskesi nasıl yapılır? Malzemeleri neler? İşte tüm yapmanız gerekenler elmaelma.com'da. 

MALZEMELER: 

3 çay kaşığı Hint kili

5 çay kaşığı kömür tozu

3 çay kaşığı elma sirkesi

2 çay kaşığı su

HAZIRLANIŞI: 

Hint kili, kömür tozu ve elma sirkesini cam kaseye yerleştirin. Üzerine su dökün ve kremsi bir kıvam elde edin. Karışımın çok kuru olduğunu düşünüyorsanız, su eklemeye devam edebilirsiniz. Arından yüzünüzü derinlemesine temizleyin ve maskeyi uygulayın. 15 dakika yüzünüzde bekletmeniz yeterli olacaktır. Ardından  yüzünüzü yine bol suyla yıkayın. Hepsi bu kadar! 

 

Yorumlar