Siyah nokta hangi dönemde artar tamamen geçer mi?

Her kadının ortak cilt sorunlarından biride siyah noktaların geçmesi için çeşit çeşit yöntem ve uygulamalar bulunmaktadır. Siyah noktalar hangi dönemde çıkar?

Siyah nokta hangi dönemde artar tamamen geçer mi?

Günümüzde her kadının ortak sorunu olan siyah noktalardan kurtulmak için bir çok yöntem, cilt bakımları ve maskeler bulunmaktadır. Ancak Her ne kadar çeşitli yöntemler olsa da düzenli olarak yapılmadığı taktirde siyah noktalar kendini yenilemektedir. Peki siyah nokta hangi dönemde çıkar? Ne zaman artık gösterir? gibi sıklıkla sorduğunuz soruların cevaplarını derledik...

SİYAH NOKTA ARTIŞI NE ZAMAN OLUR?

Siyah noktalar ergenlik döneminde vücudun aşırı yağ üretmeye başladığı dönemlerde artış gösterir. Ergenlik döneminde hormonların aşırı yağ üretmesi sonucunda siyah nokta oluşumu başlamaktadır. Siyah noktalar bir süre sonra sivilceye dönüşebilir. Ancak 'her siyah nokta sivilce olmak zorunda değildir.' Siyah noktalar hassas cilt tipine sahip olanların aynı zamanda yaz aylarında güneşe maruz kaldığında siyah noktaları arttırmaktadır. Aynı zamanda sıklıkla kullanılan kozmetik ürünlerde siyah noktaları tıkayarak siyah nokta oluşumuna neden olabilir. 

Yorumlar