Vazelinin cilde faydaları yumuşacık pürüzsüz bir cilt için...

Vazelinin cilde faydaları neler? Kuruyan ellerin dermanı olarak görülen vazelinin cilde olan faydalarına inanamayacaksınız! İşte vazelinin yüze olan faydaları!

Vazelinin cilde faydaları yumuşacık pürüzsüz bir cilt için...

Vazelin eski çağlardan beri 7'den 70'e hemen hemen herkesin kullandığı bir krem olmuştur. Genellikle kuruyan eller için bir çözüm olarak kullanılan vazelinin faydası bu kadarla da kalmıyor. Yüz ve vücut için de oldukça faydası olan vazelinin cilde olan faydalarını duymuş muydunuz? Cildinizin yumuşacık ve pırıl pırıl olmasını sağlayacak olan bu krem vazgeçilmezleriniz arasına girecek. İşte vazelinin cilde olan faydaları! 

ÖMRÜ UZATTIĞI İDDİA EDİLİYOR 

Vazelin ham petrolden üretilen yoğun kıvamlı bir kremdir. Robert Chesebrough adlı bir kimyager tarafından keşfedilen bu kremin ömrü uzattığı iddia ediliyor. Vazelin ciltteki pul pul dökülmelerin önüne geçmektedir. Bunun yanı sıra cilde de pek çok faydası bulunmaktadır. 

KURUMUŞ MAKYAJI KOLAYCA TEMİZLİYOR 

Vazelin aynı zamanda ciltteki makyajı çıkarmak için de birebir bir üründür. Dudaktaki ruju, kurumuş rimeli hatta göz kalemini bile acıtmadan kolayca temizlenin en kolay yolu bir miktar vazelin sürmektedir. 

CİLDİN YUMUŞAMASINI SAĞLAR 

Vazelin kış aylarında kuruyan yüzümüz için de enfes bir seçenektir. Çatlamış ve kurumuş dudakları nemlendirmesi özelliğiyle bilinen vazelin aynı zamanda cildinde pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlamaktadır. 

HER GECE YATMADAN ÖNCE KAŞINIZA SÜRERSENİZ...

Vazelinin içerisinde yüksek miktarda doğal yağ bulunuyor. Bu özelliğinden dolayı dökülen kaş ve kirpikler için birebir olduğu düşünülüyor. Kaş şeklinin şekilsiz olduğunu düşünenler için vazelin çok iyi bir seçenek. Vazelini benmari usulü eritip her gece yatmadan önce kaşınıza sürerseniz hem dökülmüş olan kaşlarınızı çıkarır hem de güzel bir görünüm kazanmanıza yardımcı olur. 

SAÇ BOYASININ CİLDİNİZE YAPIŞMASINI İSTEMİYORSANIZ...

Özellikle saçlarını boyayan kadınlar iyi bilirler ki saç boyası deriden çok zor çıkmaktadır. İşte tam da bu noktada vazelin imdadımıza yetişiyor. Saçlarınızı boyarken alnınıza ve kulaklarınıza boyanın yapışmasını istemiyorsanız bu bölgelere bir miktar vazelin sürmeniz yeterli olacaktır. 

 

 

Yorumlar