Yağlı ciltlere maske önerileri ışıl ışıl bir cilt için...

Yağlı ciltlere maske tarifleri neler? Yağlı cilde sahip olanlar için en etkili 3 maske tarifini paylaştık. İşte yapmanız gerekenler!

Yağlı ciltlere maske önerileri ışıl ışıl bir cilt için...

Yağlı cilde sahip olanların bazıları bu durumdan şikayetçi olurken bazıları da ilerleyen zamanlarda cildin daha yavaş yaşlanmasını sağladığı için rahatsız olmamaktadır.  Elmaelma.com olarak yağlı cildinden şikayetçi olanlar için en etkili maske tariflerini hazırladık. Bu maskeler sayesinde hem cildiniz derinlemesine temizlenecek hem de ışıl ışıl bir görünüme sahip olacaktır. İşte yağlı ciltler için en etkili 3 maske tarifi! 

KİL VE CADI FINDIĞI MASKESİ 

Kil, kirleri dışarıya çekerek gözeneklerde derin temizliği sağlarken, cadı fındığı yağı gözeneklerini etkili bir şekilde sıkılaştıracaktır.

MALZEMELER: 

1 çorba kaşığı cadı fındığı, 1 tatlı kaşığı bentonit kil, 2 damla limon esansiyel yağı (isteğe bağlı)

HAZIRLANIŞI: 

Malzemeleri birleştirin ve iyice karıştırın. Karıştırmak için metal kaşık veya kaseler kullanmayın. Temiz parmaklarla cilde uygulayın ve 10 dakika bekletin. Süper yağlı cilt tipleri 20 dakika kadar sürebilir. Ilık su ile durulayın.

YUMURTA BEYAZI VE BAL MASKESİ:

Yumurta beyazı sık sık cildi sıkıştırmak için maskelerde kullanılır, bu da cildin kurumasına yardımcı olduğu anlamına gelir. 

MALZEMELER: 

1 yumurta beyazı, 1 tatlı kaşığı bal, Yulaf veya un

HAZIRLANIŞI: 

Yumurta beyazını ve balı iyi birleşene ve biraz köpürtünceye kadar birlikte karıştırın. sonra bu karışıma yulfa ekleyin. Yüze masaj yaparak uygulayın (gözlerden kaçının). Maskeyi 10 dakika yüzünüzde bırakın sonra ılık su ile yıkayın.

LİMONLU ELMA MASKESİ 

Limon ve elma, cildi pul pul dökülen ve yağ çıkaran doğal meyve asitlerini içerir. Adaçayı, gözenekleri sıkılaştıran ve büzücü özelliklere sahip bir bitkidir. Benzer etkiler için kurutulmuş lavanta veya nane de deneyebilirsiniz.

MALZEMELER: 

1 çorba kaşığı elmalı çayı, 1 çay kaşığı limon suyu, 1 çay kaşığı kurutulmuş adaçayı

HAZIRLANIŞI: 

Malzemeleri birleştirin ve yüzünüze uygulayın. 5-10 dakika bekletin ve ılık suyla çıkartın.

 

 

Yorumlar