Yazın cilt bakımı nasıl olmalıdır evde yapılabilecek pratik maske tarifleri nelerdir?

Yaz aylarında cilt bakımı nasıl olmalıdır, yazın dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? gibi sıklıkla sorduğunuz soruların cevaplarını sizlerle paylaştık!

Yazın cilt bakımı nasıl olmalıdır evde yapılabilecek pratik maske tarifleri nelerdir?

Kış mevsiminin sert ve kurat havasından kurtulup sıcacık bir mevsime geçiş yaptığımız bu aylarda sadece kıyafetleriniz değil aynı zamanda cilt bakım rutininizde olması gerekiyor! Kış aylarında soğuk ve sert geçen iklime karşı cildi nemlendirmek ne kadar önemliyse havaların sıcak olmasına aldanmayıp bu mevsimde de cildinizi nemlendirip düzenli olarak cilt bakımı yapmanız son derece önemli! Bu mevsimde cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlamalı ve zararlı ışınlardan cildinizi korumanız gerekmektedir. 

YAZ MEVSİMİNDE CİLT BAKIMININ ÖNEMİ

Bu aylarda özellikle kozmetik ürünleri kullanırken bitkisel olmasına özen göstermeye çalışın. Ancak aksi taktirde önemsemeyip belli belirsiz aralıklarda yaptığınız cilt bakımları size yaz sonunda yaşlanmaya musait, kırışık bir cilde zemin hazırlayacaktır. Bu nedenle özellikle yaz aylarında cilde yapılan bakım oldukça önemlidir. 

PRATİK Mİ PRATİK 'YULAF MASKESİ'

Yulaf ezmesini ilk olarak pişirin. Pişirdiğiniz yulaf ezmesini cildinize sürün ve 15 dakika cildinizde kurumasını bekleyin. Sonrasında cildinizi soğuk su ile temizleyin. Yulaf maskesini hem cildinize hemde yüzünüze uygulayabilirsiniz.

CİLDİN VAZGEÇİLMEZİ 'AVOKADO MASKESİ'

Avokado maskesi yaz aylarına girerken yapıldığında kış aylarının tüm etkisini yüzünüzden alıp götürecektir. Yarım avokadoyu uygun bir kasede püre haline getirin ve içerisine bir iki damla limon ile bir kaç damla zeytinyağı damlatın. Bu şekilde yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleyin. Bekleme süresi sonunda cildinizi soğuk su ile durulayıp temizleyin.

YAZIN EN GÖZDESİ PAPATYA YAĞI İLE BAKIM

Papatya yapı her cilt tipine uygulanabilir. Aktardan satın alacağınız papatya yağını, susam yağı ve kırmızı kantaron yağı ile karıştırın bir kavanozda benmari usulü ısıtın. Bu yağı banyo esnasında bir vücut şampuanı gibi kullanın. Ardından 10-15 dakika bekleyin ve yıkanın.

Yorumlar