Yüz temizleme fırçası nasıl kullanılır faydaları nelerdir?

Fırçalama yöntemine vücudumuzda yaptığımız işlemler dolyaısıyla aşinayız. Peki yüzünüzü fırçalamayı düşündünüz mü? Yüz temizleme fırçası ne işe yarar?

Yüz temizleme fırçası nasıl kullanılır faydaları nelerdir?

Son zamanlarda bakım konusunda kuru fırçalama tekniğinin adını sıklıkla duyuyoruz. Selülitler için uygulanan bu yöntemi yüzümüzdeki kirden, akneden arındırmak için kullanmaya ne dersiniz? Yüzün çeşitli yerlerine faydası bulunan bu yöntemi denemeye ne dersiniz? 

KULLANIM YÖNTEMİ NASILDIR?

Kuru fırçanızı yüzünüzde dairesel hareketler yaparak bir kaç dakika ara ile fırçalayın. Ancak bu uygulamayı yaparken fazla bastırmamaya özen gösterin. Aksi taktirde cildinizin tahriş olmasına neden olabilirsiniz. Aynı zamanda cildinizi temiz kuru olmasına mutlaka dikkat edin.

ÖLÜ HÜCREDEN ARINDIRIN 

Tabiki cilde uygularken nazik bir uygulama tercih etmelisiniz. Cildiniz kuru ise özellikle bu uygulama cildinizi yenileyecek ve daha canlı bir görüntü elde etmenizi sağlayacak. Cildiniz adeta nefes alacak.

GÖZENEKLERİ TEMİZLEYİN

Fazla yağlı bir cilde sahipseniz cildinizi rahatsız eden yağlanmadan ve kirden arındıran bir etkiye de sahip! Gözeneklerinizin derinlemesine arındığını ve cildinizin yenilendiğini hissedeceksiniz.

KAN DOLAŞIMINIZI HIZLANDIRACAK

Hücre yenilenmesinde kan dolaşımın etkisi büyük ve bu yöntem ile daha genç yenilenmiş bir tene sahip olacaksınız. Enerjik bir görüntü de cabası...

LENF SİSTEMİNİZİ DESTEKLEYİN

Bağışıklık sisteminin önemli bir parçası olan bu sistem hücrelerdeki artık maddeleri toplama görevinde bulunur. Suratınıza yansıyan toksinlerden daha hızlı ve etkili kurtulmanızı sağlayacak.

DİNÇ BİR CİLT SUNUYOR

Sert yağ dokuları yumuşuyor ve daha güzel eşit bir dağılım halini alıyor bu etki de gençlik ikisiri olacak.

STRES ATMAYA YARDIMCI - MASAJ ETKİSİ

Bu uyuglama gün içinde stresle yüzünüze yansıyan gerginliği atmanıza ve sertleşen kasların düzelmesini sağlayacak. Gergin bir yüzden ve göz çevrenizdeki  mimik çizgilerinizden arınacak ve aradaki farkı hissedeceksiniz.

 

Yorumlar