Cinsel isteksizlik neden olur biyolojik ya da psikolojik olabilir!

Cinsel isteksizlik neden olur? İşte cinsel isteksizliğe neden olan şeylerle ilgili tüm merak edilenleri sizler için hazırladık!

Cinsel isteksizlik neden olur biyolojik ya da psikolojik olabilir!

Cinsel isteksizlik neden olur? Zaman zaman cinsel hayatınız yolunda gitmiyor olabilir, partnerinizden yeterli ilgiyi alamıyor olabilirsiniz. Ya da siz istediğiniz performansı sergileyemiyor olabilirsiniz. Bu gibi durumların yaşanmasının altında pek çok sebep yatıyor. Sorunların üzerini örtmek yerine sorunlarınızı çözmeyi tercih etmelisiniz. İşte cinsel isteksizliğe neden olan şeylerle ilgili tüm merak edilenler! 

BİYOLOJİK YA DA PSİKOLOJİK OLABİLİR 

Erkeklerde görülen cinsel isteksizliğin sebebi biyolojik olabildiği gibi psikolojikte olmaktadır. Eğer hormonlarınızla ilgili sıkıntılı bir durumunuz yoksa ozaman duygusal faktörler sizi etkilemiş olabilir.Eşler arası iletişim sorunu, kadının ya da erkeğin kendi vücudunu beğenmemesi, partnerinin kendini anlamadığını hissetmesi gibi durumlar cinsel isteksizliğin psikolojik nedenleri arasında yer alıyor.

CİNSELLİK EKİP İŞİDİR 

Cinsellik sorunları tek başına çözebileceğiniz bir sorun değildir. Muhakak partnerinizle yüzyüze gelip aranızdaki sorunları güzel bir dille dile getirmelisiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey birbirinize karşı kırıcı olmamanızdır. 

CİNSELLİĞİ SADECE BİRLEŞME OLARAK GÖRMEYİN 

Cinsellik yaşarken yapılan en büyük hatalardan biri de cinselliği sadece iki vücudun birleşmesi olarak değerlendirmek yanlış olur. Eğer gerçek anlamda aranızda bir sevgi bağı varsa sadece sonuca odaklanmaktan vazgeçmelisiniz. İlişkilerdeki tüm zorluklar güçlü sevgi bağı sayesinde aşılabilir. 

CÜMLELERİNİZİ ÖZENLE SEÇMEYİ DENEYİN 

Cinsel sorunlar konuşulurken yaşanılan fikir ayrılıklarında dahi ani tepkiler vermekten ve ses tonunun yükselmesinden kaçınmalısınız. Bu iki taraf için de geçerli. ‘Sen’ dili yerine ‘ben’ dili kullanırsanız karşı tarafın savunmaya geçmesine engel olabilirsiniz. 'Sen' dili yerine 'ben' dili kullanmalısınız. "Sen böyle yapıyorsun" yerine "Ben böyle hissediyorum" gibi.

SORUNLARINIZ DEVAM EDİYORSA MUTLAKA TERAPİSTE GİDİN! 

Bu gibi sebepler erkeklerde cinsel isteksizliğe neden olmaktadır. Eğer cinsel isteksizlik devam ediyorsa partnerinizle beraber bir terapiste gidebilirsiniz. Bu terapiler sayesinde sadece cinsel sorunlarınızı aşmakla kalmayıp, birbirinizi daha iyi anlayarak ilişkinizin güçlenmesini sağlayabilirsiniz

 

 

Yorumlar