Penis boyu ne kadar olmalı 7cm'den küçükse ameliyat olabilirsiniz!

İdeal penis boyu nedir? İdeal penis boyu kaç cm'dir? Kremlere boşuna para vermeyin, tek çözüm yolu ameliyat!

Penis boyu ne kadar olmalı 7cm'den küçükse ameliyat olabilirsiniz!
-A A+

Elmaelma.com'un bu yazısında ideal penis boyu var mıdır, ideal penis boyu kaç santimdir ,penis boyunu büyütmek mümkün mü? gibi soruların cevaplarını Prof. Dr. M. İhsan Karaman, Mutlu Aile İçin Pozitif Cinsellik isimli kitabında yaptığı açıklamalardan sizler için derledik. Aslında bu konunun derinine indiğimiz zaman toplumsal baskıların burda da kendini belli ettiğini açıkça görmüş durumdayız. Toplumsal baskılar insanları sürekli diğerlerinden daha yüce olmaya, kendini kanıtlamaya itmiştir. İlla ki duymuşuzdur 'Boyu mu işlevi mi?' Bakalım penis boyu cinsel haz alımında gerçekten bahsedildiği ve büyütüldüğü kadar önemli mi?

DOKTOR DOKTOR GEZMEYİ BIRAKIN!

Erkeğin ve kadının cinsel aktiviteden haz alma bakımından penisin boyutunun sanıldığı kadar önemi yoktur. Ancak bir alt sınır olabilir, ilişki sırasında kadını tatmin etme açısından. İlişki sırasında kadın cinsel organının “dudaklar” adı verilen giriş kısmı ile vajinanın en dış kısımları hazza açık olan, uyarılan bölgelerdir. Bu kısmın içerisinde kalan bölüm ise duyarsızdır. Özellikle vajinanın duyarlı olan ilk girişteki üçte birlik kısmına ulaşabilmek ve uyarabilmek bakımından, penisin sertleşmeden sonra minimum 7 cm’ye ulaşabilmesi yeterlidir. Dolayısıyla bu sınır dâhilinde eşlerin ilişkide haz almaları mutlaka gerçekleşeceği için, problem yapılacak bir husus kalmamaktadır. Bunu sorun haline getirip doktor doktor dolaşmanın mantığı yoktur.

YAŞADIĞINIZ YERİN İKLİMİ BELİRLEYİCİ UNSURLARDAN!

Tabii ki yaşanılan iklime, ırka, genetiğe göre dünya genelinde ve birçok insanda penisin boyutu farklı olabilir. Nasıl insanların organlarının boyutları aynı olmuyorsa, (mesela, kulak kepçeleri) herkeste aynı uzunlukta penis olacak diye bir kural da yok. Önemli olan cinsel fonksiyonun yeterli olmasıdır. Bunun için “daha uzun penis=daha iyi cinsellik” orantılaması kesinlikle yanlış. Hatta bazen fazla uzun penislerin, ilişki sırasında eşe rahatsızlık vermesi de söz konusu. Dolayısıyla ereksiyon pozisyonunda penis boyutunu takıntı yapmamak gerekir. Penis boyunun Türk toplumunda ortalama 11 cm civarında olduğu birtakım araştırmalar neticesinde tespit edilmiştir. 

AMELİYAT ŞART!

Piyasada medikal hap, krem, jeller var. Fakat bunların hiçbirini tavsiye etmiyoruz. Çünkü bunların yan etkileri olduğu gibi, etkileri de geçici ve tartışmalı. Eğer etki gösterdiyse, bu çok kısa süreli oluyor. Bir doktora danışmadan kendi kendilerini tedavi etmeye çalışmalarını tavsiye etmiyoruz. Dolayısıyla ilaç tedavisi önermiyoruz.

ÖNCE PSİKOLOJİ!

Penis büyütme ve penis kalınlaştırma ameliyatları yapılması gerekenler, gerçek mikropenis dediğimiz hastalardır. Tıbbî olarak bunun teşhisi konulmuş ve kararının verilmiş olması gerekir.

Öncelikle hastanın psikolojik olarak değerlendirilmesi çok çok önemli. Eğer hasta gerçek bir mikropenis değilse, sınırda ise ve hasta bu ameliyatı çok istiyorsa hastanın beklentilerini çok iyi belirlememiz lazım, çok iyi bilgilendirmek gerekiyor.

Bilgilendirme sonrası tedaviden vazgeçen, ikna olan çok sayıda hastamız var. Eğer penis boyutu normal ise, bizim ikna etmemiz gerekir. Tedavi gerekiyorsa, tedaviden önce hastayı psikolojik bir değerlendirmeye tabi tutmalıyız. 

Eğer penis gerçekten küçükse, cerrahiye mutlaka ihtiyaç duyuluyor. Bunun için iki yöntem var. Bunlardan bir tanesi penisi uzatmak, bir diğer yöntem de penisi kalınlaştırmak.

Uzatma operasyonlarına baktığımız zaman, temel mekanizma, suspansuar bağ dediğimiz penisi vücuda bağlayan bağları keserek penisin biraz daha uzatılması şeklinde gerçekleştirilebiliyor. Bu yolla yaklaşık iki santim civarında uzatılabiliyor. 

İkinci grup ameliyatlar, kalınlaştırma operasyonları. Bunda da değişik teknikler var. 

Sonuç olarak bu konuda standart tek tip bir tedavi yoktur, tedavi hastaya göre belirlenmelidir.”