Temel cinsel sorunlar

Sorunsuz bir cinsel hayatın önündeki en temel engelleri tanımladık. Sorunlarınızı doğru tanımlamanız tedavi açısından büyük önem taşıyor.

Temel cinsel sorunlar

Erkeklerde ve kadınlarda bazen kısa süreli bazen ise uzun süreli cinsel istek sorunları yaşanabilmektedir. Bunlar bazen psikolojik tedavi ile bazen de ameliyat gibi biyolojik tedavi yollarıyla çözüme kavuşturulabilmektedir.

Aşağıda sizlere birkaç madde ile erkek ve kadınlarda yaşanan cinsel istek sorunlarını anlatmaya çalışacağız.

Erken Boşalma: Erkekler tarafından sıklıkla büyük bir sorun haline getirilen bir sağlık sorunudur. Çözümü mümkündür. Çözülmediği takdirde çiftler arasında cinsel ilişki bazından sorunlar ve sıkıntılar yaratacaktır.

Vajinismus: Kadınların yaşadıkla ve vajinal kaynaklı sorunlardan bir tanedir. Bu sorun cinsel birleşmeyi imkansız hale getirerek kadının acı duymasına sebep olmaktadır. Bu tarz bir problemde bir cinsel sağlık uzmanından destek almanız gerekecektir.

İktidarsızlık: Son yıllarda çokça yaşanan bir erkek kaynaklı sorundur. Sebepleri ne olursa olsun cinsel ilişkide çiftleri büyük bir sorun olarak karşılayacaktır.

Orgazm sorunları yaşayan çiftler ise kesinlikle iyi bir tedaviden ve teşhis sürecinden geçmelidirler. Çünkü ne sebeple cinsel isteksizlik duyulduğu ve nasıl bir çözüm yolu geliştirileceği çiftlerin cinsel hayatları için önemli bir konudur.

Yorumlar