Anal seks kızlık zarını bozar mı genital bölge iltihabına neden oluyor!

Anal seks kızlık zarının yırtılmasına neden olur mu? Birçok kişi tarafından merak edilen bu sorunun yanıtını sizler için araştırdık.

Anal seks kızlık zarını bozar mı genital bölge iltihabına neden oluyor!

Kızlık zarının bozulmasına neden olan pek çok etken vardır. Bugün size bu etkenleri tek tek sıralamayacağız. Fakat en çok merak edilen konulardan biri olan anal seksin kızlık zarını bozup bozmadığı konusuna açıklık getireceğiz. Peki anal seks kızlık zarının yırtılmasına neden olur mu? Anal sekste dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Sorusunun yanıtını Kadın Doğum Uzmanı Bektaş Yıldırım'dan öğrendik. 

KIZLIK ZARININ TIBBİ BİR İŞLEVİ YOK 

Kızlık zarının herhangi tıbbi bir işlevi yoktur. Ancak vajinayı çeşitli enfeksiyonlardan koruduğu düşünülür. Toplumumuzda ve bazı toplumlarda bekaretin simgesidir. Bazı toplumlarda erkekler evlenecekleri eşlerinin bakire olmasına dikkat eder. 

ANAL SEKS KIZLIK ZARININ YIRTILMASINA NEDEN OLUR MU?

Anal seks, makat yoluyla iki insanın birleşmesi tekniğidir. Ancak normal vajinal girişin yanı sıra anal sekste kızlık zarının bozulması diye bir şey yoktur. Vajinanın yaklaşık 1.5 cm. gerisinde bulunan kızlık zarı ile anal seksin hiçbir alakası yoktur. Bu yüzden anal sekste kızlık zarı bozulmaz. Genelde bekaretini kaybetmek istemeyen ama cinsel birliktelik yaşamak isteyen birçok genç kız anal seksi tercih etmektedir.

ORGAZMI ARTIRICI BİR DURUMU YOKTUR 

Anal seksin hiçbir şekilde orgazmı artırıcı bir durumu yoktur. Ancak bazı çiftler bu pozisyonu istenmeyen hamileliklerde, genç kızlar ise bekaretlerini kaybetmemek için uygulamaktadırlar. Ancak bu pozisyon kesinlikle kadının da isteği ile olmalıdır. Çünkü normal sekse göre anal seks biraz daha can yakıcıdır.

ANAL SEKS YAPARKEN DİKKAT!

Anal seks zararlıdır. Özellikle kayganlaştırıcı kremler ya da vazelin türü kremler kullanılmadan yapılırsa makat bölgesinde çatlamalara ve yırtıklara sebep olur. Ayrıca sık sık anal sek yapılırsa makat çevresinde bulunan adaleler gevşemeye başlar.

CİDDİ İLTİHAPLANMALARA NEDEN OLUYOR 

Anal seksin zararları bununla da kalmaz. Makat içi bakterisi olan esheriacoli anal seksten sonra erkek penisini temizlemeden normal sekse dönerse bu bakteri vajina bölgesine taşınır ve bu bölgede ciddi iltihaplanmalara neden olur. Bu iltihaplar da fark edilmeyip tedavi edilmezse kısırlığa kadar gidebilecek sorunlara sebep olmaktadır.

Yorumlar