İyi bir seks için 6 basit ipucu

Cinsel hayatınızı renklendirmek için basit önerileri hayatınıza katın. İşte cinsel ilişki uzmanı Annabelle Knight'ın çiftler için verdiği 6 öneri.

İyi bir seks için 6 basit ipucu

Cinsellik ve ilişki uzmanı Annabelle Knight, çiftlerin hayatında fark yaratacak basit ama etkili 7 seks ipucu Cosmopolitan dergisinin İngiltere edisyonuna anlattı. Knight'a göre iyi bir cinsel yaşamın tartışmasız ilk kuralı çiftlerin sürekli tekniklerini değiştirerek gelişmesi. Bu değişiklikleri yapmak için ise 7 basit öneri sunan Annabelle Knight'ın fikirleri belki sizin hayatınızda da fark yaratır.

1. EN ÖNEMLİ CİNSEL ORGANIMIZ BEYNİMİZ

En şahane seks partnerinizle derin bir bağınız olduğunda gerçekleşiyor bunu unutmayın. İngiliz iç çamaşarı markası Lovehoney tarafından yapılan araştırmaya göre, erkeklerin yarısı (%48) ve kadınların % 39'u cinsel mutluluğa ulaşmada en önemli etkenin derin bağlar olduğunu düşünüyor. Gerçekten aşık olun ya da bir gecelik bir kaçamak olsun şüpheniz bağlar kendinizi rahat ve güvende hissetmenizi sağlık ve tabiki eğlenceyi arttırır. 

2. İLETİŞİM HER ŞEYDEN ÖNEMLİ

Şahane biriyle tanıştın, çılgınca aşıksın ama sekste sorun var. Bunun tek çözümü konuşmak ve iletişim kurmak. İyi bir cinsel ilişki için iletişim kanallarını açık tutmanız çok önemlidir. İşe yaramayanları söylemekte çekinmeyin ve tabi hoşlandıklarınızı da. Bunu olumlu bir şekilde yaparsanız, partnerinizin gerçekten zevk aldığınız şeyi vurgulayarak, birinin zarar görmesi yerine yapıcı bir konuşma olabilir.

3. FARKLILIK İYİDİR

Annabelle, "Her gece aynı yemeği yerseniz sıkılırsınız" diyor. Annabella'ya göre seks farklı olabilir. Bir çok çift, aynı şeyleri yaptıklarında sadece seks yapıyorlar ve ötesine gidemiyorlar. Bu da cinsel hayatı rutin hale getiriyor.  Peki çözüm nedir? İşe yarar bir karışım oluşturun. Mesela her defasında farklı bir odada seks yapın. Kırsal yada tenha bir yere gidin. Geceleri yerine sabahları seks yapın. Belki de işleri eğlenceli hale getirecek bir oyuncak bulun.

4. HER SEFERİNDE ŞAŞIRTICI OLMASINI BEKLEMEYİN

Seksin her seferinde şaşırtıcı olmasını beklemeyin. Her seferinde seks çok az sayıda çiftin yaşadığı bir şeydir. Seks hayatlarını fantastik olarak değerlendiren her 10 çiften sadece 2 yada 3'ü her defasında olağanüsü hissettiğini söylüyor. Dolayısıyla sadece eğlenmeye bakın sonuca takılmayın. 

5. SEKS OYUNCAKLARINDAN FAYDALANIN

Kadınların tek başlarına orgazm olabilecekleri fikrine takılıp kalmayın. Bu ilişkiye zarar veren bir efsanedir. Çoğu kadın orgazm için ek klitoral uyarıma ihtiyaç duyar. Bu nedenle, her iki partnerin de cinsel ilişkiden zevk almasını sağlamak için, oyuncaklar işe yarayabilir. Seks oyuncakları klitorisi uyarmak ve kadınların şansını arttırmak için harika bir yoldur. Ayrıca, hepsi korkutucu ve korkutucu değildir. 

6. ÖPÜŞME SEKSİN ANAHTARIDIR

Bir çok çift öpüşmenin önemini hafife alıyor. Bu yakınlık kurmanın tartışmasız en mükemmel yoludur. Öpüşme genellikle cinsel aktiviteyi başlattığı için, nasıl iyi öpüştüğünüzü bilmek tüm akşamın tonunu değştirebilir.

 

Yorumlar