Büyük çocuğa banyo nasıl yaptırılmalı iç çamaşırını çıkartmayın!

Büyük çocuğa banyo nasıl yaptırılmalıdır? Çocuklar çamaşırıyla mı, yoksa çamaşırsız mı yıkanmalı? İşte tüm merak ettiklerinizin cevabı elmaelma.com'da.

Büyük çocuğa banyo nasıl yaptırılmalı iç çamaşırını çıkartmayın!

2 yaşından büyük çocuklara nasıl banyo yaptırmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Büyük çocuğa banyo nasıl yaptırılmalıdır? Çocuklar çamaşırıyla mı, yoksa çamaşırsız mı yıkanmalı? Çocuklar yıkanırken nelere dikkat edilmeli? gibi soruların yanıtlarını sizler için araştırdık. İşte tüm merak edilenler.... 

ÇOCUĞUNUZU İÇ ÇAMAŞIRI İLE BANYO YAPTIRIN!

2 yaşından büyük bir çocuğa, bebeklik döneminde yaptırılan gibi asla banyo yaptırılmamalıdır. 2 yaşından büyük çocuklara mahremiyetini korumak adına iç çamaşırını çıkartmadan banyo yaptırılmalıdır. Mahremiyete özen göstermenin nasıl bir şey olduğunu öğrenmeye başladığı bu yaşlarda bu tutum çok önemlidir. 

KIZLARI ANNELERİ ERKEKLERİ BABALARI YIKAMALIDIR 

Çamaşırlı olan bölgeyi yıkarken de tabii ki o yaştaki bir çocuk gerekli hijyeni gösteremeyeceğinden yine ebeveyni yapacaktır ancak, burada ebeveynin tutumu çok bakmamak şeklinde olmalıdır. Kız çocuklarını anneleri yıkarken, erkek çocuklarını ise babaları yıkamalıdır. Mahremiyet duygusunun öğrenilmesi açısından bu önem taşımaktadır. 7 yaş civarına gelen çocuklar artık tek başına yıkanabilir. Bu yaştan sonra ona sorumluluk duygusu kazandırmaya ve tek başına yıkanmasına özen göstermeye çalışmalısısınız. 

 

 

Yorumlar