Yemek kokusu evden nasıl çıkar limon yakmayı deneyin!

Yemek kokusu evden nasıl çıkar? Yemek pişirdikten sonra mutfakta kalan ağır kokudan kurtulmanın pratik yöntemlerini sizler için hazırladık.

Yemek kokusu evden nasıl çıkar limon yakmayı deneyin!

Yaşam alanlarımızın olmazsa olmazlarından biri de hiç kuşkusuz mutfaktır. Yemek yaparken en çok rahatsızlık veren durumlardan biri de ağır yemek kokusunun eve sinmesi durumudur. Yemeği yapması ve yemesi her ne kadar en can alıcı ve ağız sulandırıcı bölümü olsa da yemek kokusunu evden çıkarmak biraz zaman alıyor. Fakat buna rağmen yemek kokusunu evden çıkarmanın doğal yolları da bulunmuyor değil. Kolay bir şekilde yemek kokusunu evden çıkarmanın yollarını sizler için araştırdık. İşte yapmanız gerekenler.... 

ÇAY KAVURMAYI DENEYİN! 

Ağır yemek kokusu sorunundan kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biri de çay kavurmaktır. Yanlış duymadınız yapmanız gereken tek şey çayı kavurmak! Teflon tavanızın içerisine biraz çay ekleyin  ve çayı kavurun. Bu duman evdeki ağır kokuyu temizleyecektir. 

SİRKE LİMONU KAYNATIN

Evdeki yemek kokusundan kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biri de limon ve sirkeyi kaynatmaktan geçiyor! Yemekten sonra eve sinen ağır kokulardan kurtulmak istiyorsanız 1 bardak su biraz elma sirkesi ve bir tane limonu sıkıp kısık ateşte kaynatın. İşte hepsi bu kadar! Evdeki ağır kokunun yok olduğunu fark edeceksiniz. 

LİMON YAKMAYI DENEYİN! 

Eve sinen ağır yemek kokularından kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biri de limon kabuğunu yakmaktır. Özellkle balık kokusu gibi ağır kokular için anında çözüm olan bu yöntemi mutlaka denemelisiniz. 

 

Yorumlar