Sağlıklı oyuncaklar Neva Toys'da!

Ahşap oyuncak sektöründe Türkiye’nin lider firması Neva Toys, 19 - 22 Ocak tarihlerinde bu yıl 22.’si düzenlenen Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı’nda yerini aldı.

Sağlıklı oyuncaklar Neva Toys'da!

Farklı parçalardan oluşan Neva Toys hayvan puzzle bu fuarla görücüye çıktı.

Bebek ve çocuk sağlığı konusunda en sinsi tehlikenin oyuncaklar olduğuna dikkat çeken Neva Toys Genel Müdürü Ayhan Eren, “Oyuncakların güzel görüntüsüne aldanmamak gerekiyor. Birçok aile bu konuda bilinçsiz. Fark etmeden bebeklerinin sağlığına zarar verebilecek bir oyuncağı alabiliyorlar. Bizler aileleri bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Daha sağlıklı bir gelecek oluşması için ışık tutuyoruz” dedi.

Türkiye’nin ilk ahşap oyuncak üreticisi Neva Toys, Türkiye’de bu yıl 22.’si düzenlenen Uluslararası İstanbul Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı’na katıldı. CNR Expo 3. Hall’de yer alan Neva Toys Genel Müdürü Ayhan Eren, fuarda hem ahşap oyuncakları tanıtacaklarını hem de sağlıklı oyuncaklar konusunda bilgilendirme çalışmaları yapacaklarını söyledi.  Bebek ve çocuk sağlığı düşünülerek yapılan bu fuara her yıl binlerce annenin katıldığını ifade eden Eren, “Bu tip organizasyonlar sayesinde annelere doğrudan ulaşabiliyoruz. Bu hem ailelerinin bilinçlenmesini hem de sağlıklı oyuncak kullanımının artmasını sağlıyor” dedi. 

En sinsi tehlike: oyuncak!

Sağlığa zarar vermeyen oyuncaklar konusunda birçok kişinin yeterli bilgiye sahip olmadığını ifade eden Ayhan Eren, “En sinsi tehlikelerden biri de oyuncaklar. İçerisinde tehlikeli kimyasallar bulundurabilen oyuncaklar, bedensel gelişimini tamamlamayan çocukları, ölüme bile götürebiliyor. Aileler fark etmeden bebeklerinin sağlığına zarar verebilecek bir oyuncağı alabiliyorlar. Bu yüzden oyuncak alırken ailelerin çok dikkat etmesi gerekiyor. Bizler bu konuda aileleri bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz. Böylece daha sağlıklı bir gelecek oluşması için ışık tutuyoruz” diye konuştu.

'Sağlık' dünyaya yayılmalı

Fuara yurtdışından da birçok ziyaretçinin katıldığını dile getiren Ayhan Eren, “Dünyada ahşap oyuncaklarına olan ilgi her geçen gün artıyor. Neva Toys olarak biz de mümkün olduğu kadar fuarlara katılmaya çalışıyoruz. Fuarlar hem ahşap oyuncak sektörünün büyümesi, hem de ailelerin bilinçlenmesi açısından önemli. Yurtdışından gelen ziyaretçiler son teknolojik oyuncaklar yerine, ahşap oyuncaklara olan ilgiyi görüp kendi ülkelerinde satışını yapmak istiyor. Bu da sağlıklı oyuncakların dünyaya yayılması anlamına geliyor” ifadesini kullandı.

Hayvan puzzle görücüye çıktı

Hiçbir kanserojen maddesi içermeyen, tamamen birinci sınıf kayın ağacından üretilip, bakteri barındırmayan hayvan puzzle’ların bu fuarla görücüye çıktığını söyleyen Ayhan Eren, şöyle devam etti: “Oyuncak Güvenliği Standardı’ndan tescilli boyasıyla, farklı parçadan oluşan puzzle oyun; fil, denizatı, kaplumbağa, kelebek, gibi 8 farklı  hayvan şekillerinden tasarlandı. Gelişme çağındaki çocukların duygu ve yeteneklerinin gelişimini pozitif yönde etkiliyor. Yeteneklerin de devreye girmesiyle oyuncuları hem eğlendiriyor hem de geliştiriyor. Bu fuarla birlikte ilk kez çocukların beğenisine sunduğumuz hayvan puzzle oyununu 3-6 yaş arasındaki çocuklar aile ya da arkadaşlarıyla oynayabilmeleri mümkün.”

Yorumlar