21 gün diyeti kaç kilo verdiriyor psikolojiyi de düzeltiyor!

Kısa sürede fazla kilolardan kurtulmak için 21 gün kuralını denemeye ne dersiniz? 21 gün diyeti nedir, kaç kilo verdirir? İşte tüm merak ettikleriniz!

21 gün diyeti kaç kilo verdiriyor psikolojiyi de düzeltiyor!

Kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyenler için 21 gün kuralı hakkında bilgi topladık! Bilimsel olarak beynin kabullenme süresinin 21 günü aldığından dolayı 21 gün şok diyet olarak halk arasında bilinen bu diyet sadece bedene değil aynı zamanda psikolojik olarak da iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

Sadece kilo vermek değil aynı zamanda kendinizde hoşlanmadığınız herhangi bir davranışınızdan vazgeçmek için de kullanabileceğiniz 21 gün kuralını uygulayabilirsiniz. Beynin bir şeyı unutması tam olarak 21 gün olarak bilimsel açıklaması bulunuyor. 

PSİKOLOJİK OLARAK DA İYİLEŞTİRİYOR!

21 gün kuralı sadece fiziksel olarak değil aynı zamanda psikolojik olarak da kişiyi iyileştirmeye yardımcı olmaktadır. Psikolojik açıdan acı çektiğiniz veya sürekli olarak takıntı haline gelip düşünmek istemediğiniz düşüncelerden kurtulabilirsiniz!

KİLO VERDİRİYOR!

21 kuralında bilin altına yerleşen zayıflama isteği sayesinde istikrarlı bir şekilde diyet yapabilirsiniz. Her ne kadar ilk günler için biraz zorlayıcı olsa da bir kaç gün sonra faydalarını görmek mümkün! Mesela yemeklere ve salatalara fazla attığınız tuz tüketimlerinden kurtulmak için 21 gün boyunca tuzu kesebilir vey yediğiniz yemekelere tuz atmamayı denerseniz 21 günde beyniniz tuzu resetleyecektir. 21 gün sonra yemeklere tuz atma eğliminizi geride bırakabilirsiniz. 

Yorumlar