Ayran detoksu ile kilo verilir mi kısa sürede dal gibi olacaksınız!

Ayran detoksu ile kilo verilir mi? Ayran aşı diyeti nasıl yapılır? Birçok insanın bayılarak içtiği ayranın kilo vermeye yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?

Ayran detoksu ile kilo verilir mi kısa sürede dal gibi olacaksınız!

Birçoğumuzun severek, hatta ayıla bayıla içtiği ayranın zayıflamak için birebir bir içecek olduğunu biliyor muydunuz?  Besin değeri oldukça yüksek olan ayran aşı çorbası ile kısa süre içerisinde  zayıflayabileceksiniz. Elmaelma.com olarak sizlere ayran içerek kilo verilir mi? Ayran detoksu nasıl yapılır? gibi soruların yanıtlarını aradık. Merak edilen bu soruların yanıtlarını elmaelma.com'da bulabilirsiniz.

2 GÜNDEN FAZLA AYRAN DETOKSU YAPILMAMALIDIR 

Ayran detoksu yapılırken dikkat edilmesi gereken bazı püf noktalar bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ayran detoksunun 2 günden fazla yapılmaması gereğidir. Ayran detoksu yaparken  kahvaltıda 1 haşlanmış yumurta, domates, salatalık, yeşillik ve 1 dilim az yağlı beyaz peynir yeniyor.Kahvaltı öğününün ardından ise gün içinde ikişer saat ara ile ayran aşı çorbası içiliyor. Diyet sırasında akşam saat 20.00'dan sonra hiçbir şey yememeniz de çok önemli.Bir de her gün en az 30 dakika mutlaka ve mutlaka yürümelisiniz. Bunun yanı sıra bol su içmeyi de sakın ihmal etmeyin. 

Ayran aşı çorbası tarif:

Malzemeler:

6 yemek kaşığı nohut, 6 yemek kaşığı yeşil mercimek, 8 yemek kaşığı buğday, 1 kilo yoğurt, 1 litre su, Nane, Zeytinyağı, Ceviz

Hazırlanışı:

Nohut, yeşil mercimek ve buğdayı haşlayın. Ardından tüm malzemeleri güzelce karıştırın. Çorbayı içmeden önce içine biraz ceviz de ilave edebilirsiniz.Çorbayı hazırlarken tuz kullanmamanız ve diyet süresince tuz tüketmemeniz oldukça önemli. Bu tarz diyetleri yaparken mutlaka bir uzmana başvurmalı ve size uygun olup olmadığını öğrenmenizde herzaman fayda var. Aksi taktirde hiç beklemediğiniz bir durumla karşılaşma durumunuz olabilir. 

 

Yorumlar