Diyet kaçamakları ile daha fazla kilo verin diyetisyen Susie Burrell'den kaçamaklı diyet listesi

Diyet kaçamakları sandığınız kadar kötü bir şey değil. Diyetisyen Susie Burrell'in kaçamaklı diyet listeleri ile daha fazla kilo vermek mümkün işte bunun yolu.

Diyet kaçamakları ile daha fazla kilo verin diyetisyen Susie Burrell'den kaçamaklı diyet listesi
-A A+

Diyette kaçamak yapmak sandığınız kadar kötü bir şey olmayabilir. Diyette kaçamak yapılır mı diye soranlara ünlü diyetisyen Susie Burrell'den iyi haber var. Burrell'e göre, haftanın bir günü diyet listenizde yasaklanan yiyecekleri yemenizde bir sakınca yok. Hatta diyette bir günlük kaçamak kilo verme sürecini olumlu destekleyebilir.

Yeni bir araştırma, haftada bir kez önemli ölçüde daha yüksek kalorili düzenli yemek içeren diyet listelerini ve sonuçlarını incelemiş. Araştırma sonuçlarını kişisel blogunda değerlendiren diyetisyen Susie Burrell, diyette bir günlük kaçamakların rejimlerine daha sıkı şekilde ve uzun süre devam edebildiğini söyledi. Ayrıca araştırmalar bir gün yüksek kalorili beslenmenin vücudun yağ yakma kapasitesini arttırmaya yardımcı olabileceğini de gösterdi. 

Burrell, “Kalori yoksunluğundan sonra, bir kalori selinin vücuda aç olmadığını ve yağ yakmaya devam edebileceğini söylemenin harika bir yolu" olduğunu yazdı.

KAÇAMAKLI DİYET LİSTESİ NASIL OLUR?

Bir diyete kaçamak listesi eklenip eklenemeyeceğine ilişkin ise diyet yapanları rahatlatan bir yanıt verdi. Kaçamak gününün amacının normal yemekleri yemek olduğunu sağlıklı seçenekler arasında istenilen her şeyin seçilmesinin mümkün olduğunu aktardı. Kaçamaklı diyetin amacının vücuda her şeyin yolunda olduğunu ve yağ yakmaya devam etmesi mesajını vermek olduğunu yazdı. 

1 ÖĞÜNLE SINIRLANDIRMAK İYİ BİR FİKİR OLABİLİR

Burrell, diyette 1 günlük kaçamak yerine bir kaç günlük ancak tek öğünlük kaçamakların olmasının daha işlevsel sonuçları verebileceğini de ekledi.