Kalorisi düşük kahvaltı önerileri ve diyet kahvaltı çeşitleri nelerdir?

Güne hem zinde başlayın hemde fazla kilolarınızı dert etmeyin! İşte kendinizi aç bırakmadan kalorisi düşük besinlerle mükemmel kahvaltı önerileri!

Kalorisi düşük kahvaltı önerileri ve diyet kahvaltı çeşitleri nelerdir?

Fazla kilolarınızdan kurtulmak için kendinizi aç bırakmak pek doğru bir davranış değil! Önemli olan hangi besini tükettiğiniz ve kaç kaloride olduğudur. Bugün sizler için kalorisi düşük, hem lezzetli hemde gün içerisinde sizi enerjik ve zinde tutabilecek kalorisi düşük kahvaltı önerilerinde bulunduk! Hadi güne kilo alır mıyım düşüncesini takmadan sizde bir tanesini seçin ve yapın!

MANTARLI YUMURTA-306 kcal

MALZEMELER

-2 yumurta

-1 tatlı kaşığı zeytinyağı

-3 çorba kaşığı dilimlenmiş mantar

-2-3 adet cherry domates

-2-3 yaprak roka

-1 dilim tam tahıllı ekmek

HAZIRLANIŞI; Her gün peynir ve zeytin tüketmekten sıkılmış olabilirsiniz. Bu noktada seçeneklerinizi arttırmak adına mantarlı yumurta sizin için oldukça ideal olabilir. 2 dilim peynir + 5 adet zeytin + 1 dilim tam tahıllı ekmek ile eşdeğerdir. Mantarları zeytinyağında soteledikten sonra üzerine bir kâsede çırpılan yumurtaları ekleyerek pişirebilir, yanında domates, roka ve tam tahıllı ekmek ve şekersiz bitki çayı sizin için muazzam olabilir!

 

 KAHVALTININ VAZGEÇİLMEZİ SİMİT PEYNİR!-318 kcal

MALZEMELER

-Yarım tahıllı simit

-2 dilim beyaz peynir

-Yeşillik

HAZIRLANIŞI; Tam tahıllı simidi tercih etmek daha uzun süre tok kalmanızı sağlayacaktır. Yarım tahıllı simidi, 2 dilim tam tahıllı ekmek yerine tüketebilirsiniz.

 

 

 

ÇİLEKLİ MÜSLİ-253 kcal

MALZEMELER

4 çorba kaşığı müsli

1 tatlı kaşığı bal

1 bardak yağsız süt

5-6 adet çilek

HAZIRLANIŞI; İçinde çilek olan bir öğüne kim hayır diyebilir ki? 4 çorba kaşığı müsliyi, 2 dilim ekmek yerine yiyebilirsiniz. İçine süt, çilek ve balı da ekleyerek hem tatlı ve keyifli, hem de besin değeri yüksek bir kahvaltı yapabilirsiniz.

Yorumlar