Kilo verdikten sonra vücut sarkması nasıl önlenir nemlendirmeyi unutmayın!

Kilo verdikten sonra vücut sarkmasını önlemenin yolları nelerdir? istediğiniz bedene ulaşırken sarkan derilerden kendinizi korumak için bu yöntemleri uygulayın!

Kilo verdikten sonra vücut sarkması nasıl önlenir nemlendirmeyi unutmayın!
-A A+

Hızlı kilo verme sonucunda vücutta oluşan deri sarması sıklıkla şikayet edilen durumlardan biridir. Peki kilo verme sonucunda oluşan deri sarkmaları nasıl önlenir? Vücuttaki sarkmaları önlemek için elmaelma.com okurları için bazı önerileri bir araya getirdik. Hem fit bir vücut için hemde sağlıklı kilo vermek için bu önerileri uygulayabilirsiniz.

YAVAŞ KİLO VERİN!

Vücuttaki deri sarkmalarını önlemenin bir diğer yolu da yavaş kilo vermektir. Hızlı bir şekilde verdiğiniz kilolar yağları çok çabuk eriterek vücudunuzun incelmesine neden  olur. Ancak hızlı bir şekilde eriyen yağlar derinin bol gelmesine neden olarak sarkmaları ortaya çıkarır. İstediğiniz beden ölçülerine sahip olabilirsiniz ancak bu seferde vücudunuzdaki bu sarkmalar sizi rahatsız edecektir. Bu nedenle yavaş kilo vererek derinizin bu sürece uyum sağlamasına izin vermeniz gerekmektedir.

PROTEİN AĞIRLIKLI BESLENİN!

Uyguladığınız diyette karbonhidrat yağlarıeritirken proteinde kas kütlenizin artmasını sağlar. Bu yüzden uyguladığınız diyette mutlaka proteine yer vermeye özen gösterin. Böylelikle yeterli düzeyle aldığınız protein sayesinde yağlarınızdan kurtulurken aynı zamanda kas kütlesini arttırarak vücut sarkmalarının önüne geçebilirsiniz.

VÜCUDUNUZU NEMLENDİRİN!

Hızlı kilo verme durumunda deriyi nemli tutmak oldukça önemlidir. Vücudun nem seviyesi düşerse derinin sarkmasına eğilimi arttırır. Deri sarkmalarının önüne geçmenin en önemli yollarında biride vücudu nemlendirmekten geçmektedir. Duş sonrası vücudunuza deri sıkılaştırıcı ve nemlendirici kremler uygulamayı unutmayın!

VÜCUDUNUZA MASAJ YAPIN!

Deri sarkmalarının önüne geçmenin bir diğer yolu ise masaj yapmaktan geçiyor! Kan dolaşımınızı hızlandırmak ve derinin hızlı toparlanması için çeşitli masaj yaplarını kullanarak cildinize masaj yapın. Böylelikle cildinizin esnekliğini kazandırarak sarkmaları önleyebilirsiniz.

SPORU ALIŞKANLIK HALİNE GETİRİN!

Cildin sarkmasını önlemenin bir diğer yolu da spor yapmaktan geçiyor. Verdiğiniz kilolardan vücudun sarkmasını önlemek için ve vücudu toparlamanın en temel yolu spordur. Verdiğiniz kilolardan cildinize bol gelen deriyi gerginleştirmek için spor yaparak kas kütlenizi arttırın.