Mide detoksu nasıl yapılır sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacak!

Mide detoksu nedir? Mide detoksu nasıl yapılır? Yemeği fazla kaçırdığınızda midenizi rahatlatacak detoks önerilerinin neler olduğunu sizler için hazırladık.

Mide detoksu nasıl yapılır sağlıklı kilo vermenize yardımcı olacak!

Zaman zaman kezzetli yemekler karşısında kendimizi tutamıyor ve midemize engel olamayıp haddinden fazla yemek yiyebiliyoruz. Bu durumda ne yazık ki vücudumuzun belirli bölgelerinde yağ birikimine neden oluyor. Fazla kalori aldığınız zaman size bu kalorileri yaktıracak ve sağlıklı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olacak mide detoksu midenizi rahatlatmaya ne dersiniz? Mide detoksu nedir? Mide detoksu nasıl yapılır? diyorsanız içeriğimize bir göz atabilirsiniz. İşte mide detoksuna dair tüm merak edilenler! 

1. GÜN 

Uyanır uyanmaz hemen limonlu bir su için. Meyve ya da taze meyve salatasını beslenmenizden eksik etmeyip aralarda limonataya devam edin. Acıkırsanız, 2 dilim çavdar ekmeği ya da 2 tane diyet bisküvi yiyebilirsiniz. Gün içerisinde toplamda 8 bardak limonata için. Bunun yanı sıra sabahları erken saatte ya da akşamları geç saatte form çay içebilirsiniz.. Bu çay sizin bağırsak sağlığınız için yarar sağlayacaktır. 

2. GÜN

Sabah: 1 yeşil çay, 2 dilim kızarmış kepek ekmeği, yeşillik, 2 ceviz ve 1 havuç. 

Öğle: 2 katı yumurta, 1 porsiyon haşlanmış ıspanak ve 1 tane domates.

Akşam: 200 gramlık 1 biftek, zeytinyağlı ve limonlu yeşil salata. Boşluklarda salatalık / Yeşil elma / 10 bardak su ve 3-4 fincan açık yeşil çay. 

3.GÜN

Sabah: 1 yeşil elma ve 2 dilim ananasla hazırlanmış meyve salatası. Acıkılırsa çavdar ekmeği, light bisküvi tüketilebilir. Öğün aralarında 8 -10 bardak limonata. Bitki çaylarından rezene ve form çay için. (Sabah erken, akşam geç vakitlerde)

Öğle: 1 avuç barbunya, 2 kabak, 1 havuç, yarım demet semizotu, 3 adet soğan. Tatlandırmak için kurutulmuş sebze yenebilir. Kırmızı biber, köri ve domates ilave edilebilir. Alabildiği kadar su (ortalama 1 litre) ilave edilerek çorba gibi tüketin. Sebzeler dirice olmalıdır.

Akşam: Öğlen yediğiniz sebze yemeğini tekrardan yaparak tüketin. Acıkılırsa 1-2 dilim çavdar ekmeği, 1 paket diyet bisküvi yenebilir. 10 bardak su ve 3-4 fincan açık yeşil çay.

 

Yorumlar