Zayıflama hikayeleri: 14 ayda 60 kilo veren kızın son hali olay

Zayıflama hikayelerinde bugün İngiltere'den Lucie Hodley'in zayıflama hikayesi var. Lucie 14 ayda 60 kilodan fazla verin 36 bedene düştü.

Zayıflama hikayeleri: 14 ayda 60 kilo veren kızın son hali olay

2017 yazında annesiyle birlikte nadir de olsa çıktığı bir kıyafet alışverişinde Lucie Hadley, gözyaşlarına boğuldu. Daha 19 yaşındaydı, 52 bedene sığamaz olmuştu ve hayatını boşa harcadığını hissediyordu. Ancak hayatını değiştirmek için kendine güveni de yoktu. Kiloları onu öyle dibe çekti ki tatillerden, geceleri dışarı çıkmaktan hatta erkek arkadaşının sokakta elini tutmaktan bile kaçar hale geldi.

Ancak 20'nci yaş doğumgünündeki gözyaşları onun için kırılma noktası oldu. Doğumgününün olduğu gün dışarı çıkmaya utanıyordu ve tek istediği evde en sevdiği abur cuburları yemekti. Arkadaşları doğumgününü kutlamak için ne yapmak istediğini sordu. Cevabının hiçbir şey olduğunu fark eden Lucie o günü şöyle anlattı:

“Giyecek bir şeyler bulmak, sonra dışarı çıkmak için güven duymak ve sonra dışarı çıkma cesaretini topladığımda insanlardan duyumları duymak çok fazlaydı. Çünkü yabancılar sürekli kilolarım ve giysilerim konusunda yorum yapıyorlardı. 17-19 yaşları arasında neredeyse hiç dışarı çıkmadım ve nadiren kıyafet alışverişi yaptım. O yıllar boyunca hepsini kaybettim. Hayat tecrübem yoktu.”

ASTIM ATAKLARI KİLO ALMASINI TETİKLEDİ

Lucie’nin ağırlığı arttıran bir diğer etken de astım krizleriydi. Astım tedavisi iştahını tetikledi ve hareketini kısıtladı. Ne zaman kendini kötü hissetse yemek yemeye başladı. 

Ancak doğumgünü sonrası aldığı kararı uygulayan Lucie 14 ayda kendini yeniden yarattı. 

Lucie artık 36 beden ve yıllar sonra yaz tatiline bikini ile gitmeyi başardı. Kilo vermeye karar verdiğinde 120 kilonun üzerinde olan Lucie kendi başına kilosunun yarısını verdi.

Yorumlar