Gerdek gecesi dikkat edilmesi gerekenler abartılı söylemleri unutun!

Gerdek gecesi dikkat edilmesi gerekenler neler? Gerdek gecesinde dikkat edilmesi gereken her şeyi sizler için derledik!

Gerdek gecesi dikkat edilmesi gerekenler abartılı söylemleri unutun!

Çiftlerin yuva kurarken en çok sıkıntı yaşadığı durumlardan birisi de gerdek gecesidir. Genellikle heyecan ve korku gibi nedenlerden dolayı, pek çok evli çift cinsel ilişkiye giremiyor. Eğer gerdek gecesi yapılması gerekenler hakkında bilgi sahibi değilseniz bu haberimiz tam size göre! Gerdek gecesi dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte gerdek gecesine dair tüm merak edilenler! 

ABARTILI SÖYLEMLERİ UNUTUN 

Genellikle gerdek gecesi  korkusu herzaman için kızlarda daha fazla olmaktadır. Bunun en önemli nedeni de kulaktan dolma yalan yanlış bilgilerdir. Bu söylemlere sakın kulak asmayın. Bunu yaptığınız taktirde elinize ilk gecenizi kabus gibi hatırlamanın dışında bir durum geçmeyecek.

İÇ ÇAMAŞIRI SEÇİMİNE ÖZEN GÖSTERMELİSİNİZ 

Gerdek gecesi iç çamaşırı seçimine de özen göstermeniz gerekir. Gelinliğin altına beyaz renkte dantelli jartiyer tercih edebilirsiniz. Olabildiğince seksi olmaya özen gösterin.

KIZLIK ZARI SORUNU 

Kızlık zarı sorunu gerdek gecesinde yaşanan en büyük problemlerden biridir. Kızlık zarı esnek bir yapıdadır.  Bu nedenle kızlık zarının ilk gece yırtılmaması durumu gerçekleşebilir. Bu nedenle eğer ilk gece kızlık zarınızda yırtılma dolayısıyla da kanama meydana gelmediyse paniğe kapılmayın. Eşinizle bu durumun olabileceğine dair konuşun ilk geceniz böyle bir konudan dolayı sıkıntılı geçmesin .

BAŞ BAŞA KALMAYA ÖZEN GÖSTERİN

Yapılması gereken en önemli faktörlerden biri de baş başa kalmaktır. Cinsel birliktelik yaşayacağınız ortamın sessiz sakin olmasına önem göstermelisiniz.

İLK GECE BİRLİKTE OLMAK ZORUNDA DEĞİLSİN 

Çok yoğun geçen bir düğün akşamının ardından oldukça yorgun ve stresli olmanız doğaldır. Kendinizi çok yorgun ve stresli hissediyorsanız ilk gece eşinize sarılıp uyumayı tercih edebilirsiniz. Bu durumda ilk gece stresini de yaşamamış olursunuz. 

ÇEKİNGEN DAVRANMAYIN 

Çekingen ve utangaç bir yapınız varsa evlendiğiniz ilk gece ona farklı bir yanınızı gösterin. Unutmayın! Siz ne kadar özen ve istediğinizi gösterirseniz o, size daha çok saygı duyacaktır.

Yorumlar