Prezevatif nasıl takılır tensel temasa başlamadan önce takın!

Bir çok kişi kullanımında yanlış adım uygulasa da doğru takıldığında doğum kontrolü %95 oranında koruyan prezervatifin doğru kullanımını bir araya getirdik!

İstenmeyen gebeliğin önüne geçmek için en çok tercih edilem yöntemlerden biri de prezervatif kullanımlarıdır. Ancak çiftlerin pek önemsemediği durumlardan biride prezervatifin doğru kullanıldığı taktirde hamileliği %95 oranında doğum kontrolünü sağlamaktadır. Peki doğum kontrol nasıl olmalıdır? İşte yaygın olarak sorulan sorunun yanıtını Ürolog Op. Dr. Murad Çeltik bakın bu konuda neler anlatıyor?

DOĞRU PREZERVATİF NASIL TAKILIR?

Prezervatif hakkında sorulan en yaygın soru prezervatifin nasıl takıldığı... Unutmayalım ki, prezervatif ancak  doğru uygulandığı taktirde % 95 doğum kontrolü sağlayan bir korunma yöntemi ve bu nedenle nasıl kullanıldığı ve takıldığı çok önemli.

Prezervatif ya da kondom, herhangi bir cinsel organ teması gerçekleşmeden önce takılmalı. Boşalmadan hemen önce takılan prezervatif etkin koruma sağlayamaz; yani açıkçası “ne olacağı belli olmaz”...

Doğum kontrolü açısından da boşalma öncesi salgılanan penis sıvıları sperm içerebildiğinden, prezervatif kullanımı kesinlikle cinsel organ temasından önce başlanmalı. Kaliteli ve sağlam prezervatifler kullanmak da, işin riskini azaltan etkenler.

 

Yorumlar