Gamze estetiği nedir nasıl yapılır lokal anestezi uygulanıyor!

Gamze estetiği nedir? Gamze estetiği nasıl yapılır? Yüze sevimlilik katan gamzelere bu estetikle kavuşabilirsiniz!

Gamze estetiği nedir nasıl yapılır lokal anestezi uygulanıyor!
-A A+

Yüzünüze sevimlilik katan,gülüşleri kusursuzlaştıran gamzelerin bazı toplumlarda şansın göstergesi olduğunu biliyor muydunuz? Peki sizin gamzeleriniz var mı? Ya da keşke benim de gamzelerim olsaydı diyenlerden misiniz? Gamzeniz yoksa dert etmeyin! Şimdilerde çok yaygın olan bir operasyonla karşınızdayız. Gamze estetiği! Peki nedir bu gamze estetiği? Nasıl yapılır? İşte bütün bu soruların yanıtını sizler için hazırladık! İşte gamze estetiği hakkında tüm merak edilenler! 

KISALMIŞ OLAN KASLARA VERİLEN İSİMDİR

Gamzenin asıl oluşma nedeni yüzdeki “zigomaticus” kasının gelişiminde sorun olmasıdır.Yani , gamze kısalmış olan kaslara verilen bir isimdir. Aynı zamanda gamze sadece yüzde oluşmaz, vücudun başka bölgelerinde de oluşabilir. Fakat buradakiler görünür yerde olmayıp fark edilemedikleri için, yüzdeki kadar kıymetli değildir.

BEL BÖLGESİNE GAMZE YAPTIRANLARDA ÇOĞALIYOR!

Cerrahi olarak gamze oluştururken de aslında yapılan dokuyu destekleyen kasa hasar verilerek doku çökmesi sağlamaktır. İnsan ihtiyaç ve taleplerine göre gelişen ve şekillenen tıp, kişisel çekiciliğini artırmak için de çözüm üretiyor. Son zamanların yeni modası gamze estetiği ise kadınlarda yanak, erkeklerde çene gamzesi 15 dakika kadar kısa bir operasyonla yaratılabiliyor. Popo üstünde (bel gamzeleri) de oldukça yaygınlaşmakta olan bir gamze estetiği türüdür.

bel gamzesi

DERİ ALTI DOKUSUNUN AZALTILMASI İLE OLUŞUYOR

Gamze estetiğinde her iki gamze tipi de kişiye uygun tekniklerle oluşturulur. Yanaktaki gamzeler deri altı dokusunun azaltılması ya da deri altı dokusunun kaslara sabitlenmesi ile oluşturulurken, popo üzerindeki gamzeler (bel gamzeleri) de deri altı dokunun azaltılması ile oluşturulur.Yüzdeki gamzeler kişinin isteğine göre tek ya da çift taraflı ve kişinin istediği bölgede oluşturulabilir. Popo üstünde konumlandırılan gamzeler ise anatomik yapıya uygun ve doğal görünümlüdür, çift taraflıdır.

 LOKAL ANESTEZİ İLE YAPILIYOR 

Yeni trend gamze estetiği, yanakta iki şekilde oluşturuluyor; Kişi isterse sürekli olarak belirgin gamzeler ya da sadece gülünce ortaya çıkan şirin çukurluklar yapılabiliyor. Çekiciliğin ve sevimliliğin simgesi gamzelere, 15 dakikalık küçük bir operasyonla kavuşabilirsiniz.Gamze estetiği ameliyatı lokal anestezi ile yapılmaktadır. Gamze estetiği ameliyatı yaklaşık olarak bir saat sürmektedir. Gamzelerin yeri hasta ile cerrah arasındaki görüşmede belirlenir. Ağız içinden yapılan kesiler ile ağız mukozası (içteki ıslak deri) ve yanak kasından parça çıkarılır ve orada zayıflık oluşturulur. Daha sonra kesi dikilir.