Göğüs büyütme ameliyatı nasıl yapılır küçük göğüslü kadınlar özgüven eksikliği yaşıyor

Göğüs büyütme ameliyatı nasıl olur? Göğüs büyütme ameliyatı sonrası iyileşme ne kadar zamanda gerçekleşir? sorularınızın cevabına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Göğüs büyütme ameliyatı nasıl yapılır küçük göğüslü kadınlar özgüven eksikliği yaşıyor

Göğüs büyülme doğal yollarla yapılabilir mi? Göğüs büyütme ameliyatı sonrası bir zarar olur mu? Göğüs büyütme ameliyatı sonrası iyileşme ne kadar sürede olur? gibi soruları göğüslerini büyütmek isteyen her kadın sormuştur. Küçük göğüslü kadınlarda ya da bir göğsü bir göğsünden farklı olan kadınlarda doktorlar öz güvenin de zedelendiğinden bahsediyor. Göğüslerini beğenmeyen kadınlar öz güven sorunu yaşar ve psikolojik problemler başlar. 

HORMONAL NEDENLERDEN DE GÖĞÜS KÜÇÜK OLABİLİR

Küçük, gelişmemiş veya asimetrik gelişmiş göğüsler kişinin özgüvenini zedeleyip ayrıca psikiolojisini olumsuz etkilemektedir.Ancak bu durum çözümsüz değil ! Plastik,Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Onur Gökdemir konu ile ilgili bilgiler verdi. Göğüsler,kadının estetik bütünlüğünü tamamlayan önemli organlardan biridir. Güzel görünümlü göğüslere sahip olmak her kadının isteğidir. Fakat genetik ve hormonal nedenler, aşırı zayıflık ve yetersiz beslenme gibi nedenlerden dolayı meme gelişimi yetersiz kalabilir, biri diğerinden daha küçük olabilir.

HAMİLELİK SONRASI MEME DEFORMASYONA UĞRAYABİLİR

Hamilelik ve emzirme sonrasında veya aşırı kilo verme nedeniyle memeler deformasyona uğrayabilir bu durumda da hacmini kaybedip sarkmalar olabilir.Estetik açıdan beğenilmeyen memeler kişi de özgüven kaybına sebep olabileceği gibi mutsuzluk nedeni de olabilir.Bu durumda meme büyütme ameliyatı ile estetik olarak daha hoş ve güzel görünümlü göğüsler oluşturmak mümkündür.

PEK ÇOK NEDENDEN MEME BÜYÜTME AMELİYATI GERÇEKLEŞEBİLİR

Meme Büyütme Ameliyatı; Meme boyutlarını çok küçük hisseden bir kadın dış görünüşünü daha iyi hale getirmek için, hamilelik sonrası meme hacmindeki azalmayı düzeltmek için, meme boyutlarındaki farkı düzeltmek için, bazı nedenlerden dolayı yeniden meme dokusu oluşturmak için (meme kanseri sonrası veya doğuştan meme yokluğu gibi) uygulanabilir.

MEME DİKLEŞTİRME DAHA UZUN YARA İZLERİNE NEDEN OLUR

Gökdemir sözlerine şöyle devam ediyor; Cerrahi prosedür, ya silikon jel ya da serum içeren bir sentetik implantın meme dokusu altına veya kas dokusu altına yerleştirilmesi işlemidir. İmplant meme başından, koltukaltından veya meme altı sınırından küçük yara izi kalacak şekilde yerleştirilir. Aynı zamanda meme dikleştirme ameliyatı yapılacaksa daha uzun yara izlerine neden olur. Başlangıçta pembe renkte iken aylar içinde yara izinin renginde solma gözlenir.

Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gereken hususlar;

-Ameliyattan 4-6 hafta önce sigara kullanımı bırakılmalı

-Kanı sulandıran aspirin, vitamin, ağrı kesici, şifalı otlar vs. en az 2 hafta önceden kesilmeli

-Kullanılan tüm ilaçlar, vitaminler ve şifalı otlar doktora bildirilmeli

-Ameliyat öncesi en az 24 saat öncesinden alkollü içecekler tüketilmemeli

AMELİYAT 2-3 SAAT SÜRÜYOR

Ameliyat ortalama 2-3 saat arası sürer. Hastanede kalış süresi genellikle 1 veya 2 gündür. Ameliyat sonrası ağrı her hastaya göre değişmekle beraber birkaç gün bazen bir hafta sürebilir. Daha büyük implantlar, ameliyat tekniği ve ameliyat sonrası komplikasyonlar ağrının şiddetini etkileyen faktörlerdir. Çoğu ağrı, ilaçlarla rahatlıkla kontrol edilebilir. Genellikle günler içinde hızlı bir şekilde günlük aktiviteler yapılır ve iş hayatına hızlı bir şekilde geri dönülür. Ameliyat sonrası genellikle memeleri destekleyen sutyenlerin giyilmesi önerilir. Ameliyat sonrası günde 2 ila 3 kez masaj yaparak implantın daha iyi bir şekilde yerleşmesi sağlanır.

Gökdemir son olarak şunları ekliyor;

Ameliyat sonrası 4 hafta boyunca meme bölgesini zorlayıcı hareketlerden ( koşma, zıplama, atlama, ağır kaldırma gibi...) kaçınmak gerekir. Ameliyat sonrası sinir zedelenmesine bağlı ani göğüs ağrısı, memede gerginlik, meme uçlarında yanma hissi ve hassasiyet, mide bulantısı, kabızlık ve doku iyileşmesine bağlı ciltte kaşıntı gözlenebilir ancak bu durumlar zamanla azalır.

 

Yorumlar