Kas estetiği nedir fit bir vücuda sahip olmak isteyenler için...

Kas estetiği nedir, kimlere yapılır? Fit kaslı bir görünüm için yıllarca spor yapmak yerine olan kaslara kas estetiği ile belirginleştirmek mümkün!

Kas estetiği nedir fit bir vücuda sahip olmak isteyenler için...
-A A+

Fit bir görünüme sahip olabilmek için yıllarca spor ve çeşitli egzersizler yaparak ulaşmaya çalışıyoruz. Ancak günlük yaptığınız egzersizlerin yanında vücudunuzdaki kas kütlenizi belirginleştirmek ve fit bir görünüme kavuşmak için kas estetiği yaptırabileceğinizi biliyor muydunuz? Elmaelma.com okurlarımız için Estethica’da estetik ve plastik cerrahi uzmanları kas estetiği hakkında bazı bilgilendirmelerde bulundu...

Kas estetiği; sağlıklı, dinamik, fit, atletik ve kaslı bir bedene sahip olabilmek için uygulanan bir vücut şekillendirme operasyonudur. Operasyon; kasların bombeleştiği alanlardaki yağ dokusunun korunması veya artırılması, kasların çukurlaştığı alanlardaki yağ dokusunun ise liposuction tekniğiyle alınması üzerine kurgulanır. Bu sayede, kasların belirginleşmesi ve görünür hale gelmesi sağlanır. Kas estetiği operasyonları, kas kitlesine şekil kazandırılmasına ve atletik bir vücutta doğal olarak görülen kasların ortaya çıkmasına hizmet eder. Vücuda dışarıdan herhangi bir malzemenin veya implantın uygulanmadığı operasyon; vücutta var olan kasların daha belirgin hale gelmesini sağlayarak fit ve kaslı bir beden görünümü oluşturur.

Günümüzün estetik değerleri doğrultusunda, özellikle geniş ve kaslı omuzlar, kaslı kollar, yağsız bir karın ve belirgin karın kasları sağlıklı ve estetik bir görünümün kaçınılmaz unsurları haline gelmiştir. 

Operasyonla bel bölgesi inceltilebilir ve bel kasları ortaya çıkarılabilir. Erkeklerde daha atletik bir görünüm sağlamak için özellikle omuz, kol, göğüs ve karın kaslarının belirgin hale getirilmesi hedeflenir.

KAS ESTETİĞİ EN ÇOK HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR?

Kas estetiğinin en sık uygulandığı bölge karındır. Bu nedenle, kas estetiği operasyonları erkekte “six pack (baklava) estetiği”, kadında “two pack estetiği” olarak bilinmektedir. Genel anestezi altında uygulanan ve vücut kıvrımlarına denk gelen 4-5 mm uzunluğundaki küçük cerrahi kesiler ile operasyon gerçekleşir. Karın kaslarının bombeleştiği alanlardaki yağ dokusunun korunması veya artırılması, kasların çukurlaştığı alanlardaki yağ dokusunun ise liposuction tekniği ile alınması üzerine kurgulanır.

kas estetiği nedir

Erkeklerde altı kas bombesinin görüldüğü baklava karın (six pack), kadınlarda sağda ve solda iki kas bombesinin görüldüğü kaslı bir karın (two pack) elde edilir. Göğüs bölgesinde yağlanma veya jinekomasti (meme büyümesi) olan erkeklerde, liposuction uygulanarak daha fit ve kaslı bir göğüs görünümü hedeflenir.

KAS ESTETİĞİ AĞRILI BİR ESTETİK MİDİR?

Kas estetiği operasyonu: oldukça pratiktir ve kısa sürede uygulanır. Ağrısız bir operasyon olan kas estetiği uygulaması sonrasında iz kalmaz ve iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Operasyondan hemen sonra dinamik, fit, atletik ve kaslı bir bedene kavuşulmasını sağlar. Göğüs, sırt, kollar, bacaklar, karın ve bel bölgesi kas estetiği operasyonlarının yapılabildiği bölgelerdir.