Beyazlayan saçlara doğal yöntemler nelerdir kara ceviz sürün!

Beyazlayan saçlara doğal yöntemler nelerdir? Evde uygulayacağınız birkaç basit tarifle saçlarınızdaki beyazlamaya gizleyebilecek hatta durdurabileceksiniz!

Beyazlayan saçlara doğal yöntemler nelerdir kara ceviz sürün!
-A A+

Saçta çıkan beyazlar artık yaşa bağlı olarak değerlendirilmiyor. Birçok genç kadında saçlarındaki beyazlarla mücadele ediyor. Saç beyazlaması, kadınlar için en korkutucu estetik problemler arasında yer alıyor. Erken beyazlayan saçlarınızdaki beyazları gizlemek isteyenlerdenseniz size vereceğimiz 5 doğal yöntemi mutlaka denemelisiniz. Bu yöntemleri evde uygulayabilir ve erken yaşta beyazlayan saçlarınıza dur diyebilirsiniz. Erken beyazlayan saçlarınızı bu doğal yöntemlerle gizleyebileceksiniz! 

PATATES SUYU 

MALZEMELER

4 patates kabuğu

2 litre su

YAPILIŞI:

Patates kabuklarını büyük bir tencereye iki litre su ile birlikte koyun.
25 dakika boyunca orta ateşte kaynatın, sonra dayanılacak sıcaklığa gelene kadar soğumasını bekleyin.Sıvıyı süzerek ayırın ve uygulama için bir cam saklama kabına alın.

KULLANIŞI:

Saçlarınızı her zamanki gibi durulayın ve patates suyunu nazik bir masaj ile uygulayın.Kolay olması için sprey şişesine koyup uygulayabilirsiniz, sonra 20 dakika kalmasına izin verin.Bol su ile durulayın ve bunu haftada üç kez kullanın

KİNİN VE BİBERİYE:

Kinin ve biberiye karışımı, saçı daha uzun süre pigmentli tutmanın bir başka enteresan yoludur. Bu yöntemi, saçların erken beyazlamasına sebep olan melanin kaybını önlemek için 20’li yaşların sonu veya 30’lu yaşların başında kullanabilirsiniz.

MALZEMELER: 

3 çorba kaşığı kinin yaprağı (30 g)

3 çorba kaşığı biberiye (30 g)

2 bardak su (500 g)

YAPILIŞI:

Suyu kaynatın ve kinini ekleyin.Isıyı düşürün ve 10 dakika pişmesine izin verin. Biberiyeyi ekleyin, ocağı kapatın ve 20 dakika kapağı kapalı bekletin. Soğuduğu zaman, sıvıyı süzün ve bir kapta saklayın.

KULLANIŞI:

Saçınızı her zamanki şampuanla yıkayın ve bu karışımı saçınızı durulamak için kullanın. Tekrar normal suyla durulamayın. Bunu haftada en az üç kez uygulayın.

PAPATYA VE ZERDEÇAL 

Papatya ve zerdeçalla yapılan bu basit tedavi, açık kahverengi ya da sarı saçlar için tavsiye edilir. Özellikleri sadece erken beyazlayan saç görünümünü azaltmakla kalmayıp aynı zamanda saçların kökten uca kadar güçlenmesine yardım eder.

MALZEMELER

1 çorba kaşığı papatya (10 g), 4 çorba kaşığı öğütülmüş zerdeçal (40 g), 2 bardak su (500 ml)

YAPILIŞI: 
Suyu kaynatın ve zerdeçal ve papatyayı ekleyin.Isıyı kapatın ve 20 dakika boyunca soğumasını bekleyin.

KULLANIŞI

Bu sıvıyı, saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama olarak kullanın. En iyi sonuçlar için kafa derinize masaj yaptığınızdan emin olun. Bu uygulamayı haftada iki ya da üç kez tekrar edin.

ADA ÇAYI VE BİBERİYE 

Ada çayı ve biberiye karışımı, erken beyazlamış saçları, saç kaybını ve parlaklığı kaybetmeyi önlemek için geleneksel bir reçetedir. Melanin üretimini uyarır ve saçın sağlıklı uzamasını destekler.

MALZEMELER: 

3 çorba kaşığı ada çayı (30 g),3 çorba kaşığı biberiye (30 g),2 bardak su (500 ml)

YAPILIŞI

Suyu kaynatın, ada çayı ve biberiyeyi ekleyin ve beş dakika pişmesi için ısıyı düşürün.Ocağı kapatın ve 20 dakika kapağını kapatın. Soğuduğu zaman, sıvıyı süzerek ayırın ve bir sprey şişesinin içinde saklayın.

KULLANILIŞI: 

Saçlarınızı her zamanki gibi yıkadıktan sonra, bölümlere ayırın ve bu reçeteyi üstüne spreyleyin. Durulamadan kalmasını sağlayın. Günde iki kez, haftada en az üç kez tekrar edin.

KARA CEVİZ 

MALZEMELER

8 kara ceviz, 1 litre su

YAPILIŞI

Suyu ve cevizleri bir tencereye koyun ve 25 dakika boyunca kaynatın.Soğuması için bekleyin ve suyu bir kavanoza süzün.

KULLANILIŞI: 

Saçlarınızı bu sıvıyla yıkayın ve 30 dakika boyunca öyle bırakın. Durulayın ve her gün tekrar edin.