anne Haberleri

Bebeklere yoğurt nasıl yapılır?

Bebeklere yoğurt nasıl yapılır? Sağlık açısından oldukça faydalı olan yoğurdu bebeklerde nasıl tüketmemiz gerektiğini sizler için araştırdık!

Bu yöntemle bebeğinizin cinsiyetini tahmin edebileceksiniz!

Bebeğin cinsiyeti tahmin edilebilir mi? Hamilelikte makas mı bıçak mı testi nasıl yapılır? Merak edilen soruların yanıtları elmaelma.com'da.

Çağın hızla artan sorunu: Erken ergenlik

Dünyada ve ülkemizde erken ergenlik, her yıl hızla artmaktadır. Bu çocukların büyük çoğunluğunda bir neden saptanmamaktadır.

Güvenli bağlanan çocuklar daha başarılı!

Yaşamın ilk iki yılında anne ile çocuk arasında kurulan bağ onun gelecek yıllarının sağlıklı olması için atılan en önemli temeldir.

Hamilelikte bu besinleri tüketmek şart!

Hamilelik döneminde bebeğin ve anne adayının sağlığı için tüketilmesi gereken besinleri bir araya getirdik tam tahıllı besinlere alışma vakti!

İşte çocuklara yol güvenliğini öğretmenin püf noktaları!

Çocuklara küçük yaşlardan itibaren verilecek yol güvenliği eğitimi, onların yolda daha güvende olmaları sağlıyor. İşte yol güvenliğini öğretmenin yolları!

Şok kürtaj yasası! Kadınlara zorla görüntüleri izlettirecekler

Son dönemde özellikle ABD’deki yasaklarla gündeme gelen kürtaj karşıtlığına katılan Slovakya, çok tepki çekecek bir planı gündeme getirdi.

Bebeklerde uyku düzeni nasıl sağlanır?

Bebeklerde uyku düzenine dair tüm merak edilenleri anne ve çocuk yazarı Deniz Temur'dan öğrendik. İşte tüm merak edilenler!

Yaş aralığına göre çocuklara ölümü anlatmanın yöntemleri!

Yetişkinleride oldukça zorlayan konulardan olan ölümü çocuklara anlatmak çok daha zordur bunun için bebeklere ve çocuklara ölümü anlatmanın yollarını derledik!

Çocuğunu saat 21.00'den sonra yatıranlar aman dikkat!

Uyku eğitiminde doğru bilinen yanlışlar nelerdir? Peki dikkat edilmesi gereken unsudrlar neler? Bebek ve Uyku Danışmanı Sinem Gerger Akınal anlattı.

Bebeği emzirirken bu alışkanlıklara dikkat!

Bir çok anneyi heyecanlandıran ve zor bir süreç gibi duran emzirme hakkında bilinmesi gereken 10 detayı paylaştık mastite dikkat işte bilmeniz gerekenler!

Çocuklara beslenme alışkanlığı nasıl kazandırılır?

Çocuklara beslenme alışkanlığı nasıl kazandırılır? Şeyda odabaş sordu, Diyetisyen Hayriye Ergöz cevapladı. İşte tüm merak edilenler!

Çocukların hasta olmaması için bunlara ihtiyacınız var!

Mevsim geçişlerinde çocukları grip nezle gibi hastalıklardan korumak için göz önünde bulundurulması gerekenleri bir araya getirdik!

Bebeklerde emzik kullanmak doğru mu?

Bebeklerde emzik kullanmak doğru mu? Bebeklere emzik verilmeli mi? Merak edilenleri yanıtlarını Yenidoğan hemşiresi Betül Bağçeci'den öğrendik.

Yenidoğan bebek bakımında bunlara dikkat!

Yenidoğan bebek bakımında bebeğinizin kuru ve temiz olmasına dikkat edin diyen Yenidoğan Hemşiresi Betül Bağçeci önerileri sıraladı!

Çocuğunuzun kambur olmaması için 5 altın kural!

Omurganın öne eğilmesi olarak da bilinen kamburluk bir diğer adı ile çocuğunuzun kifoz olmaması için dikkat edilmesi gerekenleri bir araya getirdik!

Çok Okunanlar