insan Haberleri

İşte mükemmeliyetçi olduğunuzu gösteren 5 işaret!

Mükemmelliyetçi olmak nedir? Mükemmelliyetçi olduğunuzu nasıl anlarsınız? İşte mükemmeliyetçi olduğunuzu gösteren 5 işaret!

Kışın depresyon hırkasına yakalanmayın!

Kış mevsimi günlerin kısalması soğuk hava ve gecelerin uzamasıyla melatonin hormonun daha az salgınlanmasına neden oluyor. Diğer bir etkeni ise dijital yaşam!

Sakinlik güzelleştiriyor!

Stresten kurtulmak için yapılması gerekenler nelerdir? Günlük yaşamın koşturması ve çevresel bazı olumsuz etmenler stresi de beraberinde getiriyor!

Kekemelik nasıl geçer?

Kekemelik nasıl geçer? Etrafımızda zaman zaman kekeme insanlara denk geliyoruz. Peki kekemelik nasıl geçer hiç merak ettiniz mi? İşte cevabı...

Sonbahar mevsiminde zinde kalmanın 5 yolu!

Sonbahar yorgunluğuna ne iyi gelir? Mayışmanın mevsimi olarak adlandırdığımız sonbahar mevsiminde yorgunlukla başa çıkmanın 5 yolunu sizin için derledik!

Pes etmek cümlesini hayatınızdan çıkartacak 5 tavsiye!

Pes etmemenin yolları nelerdir? Hayata karşı bir çok zorluklara göğüs geriyoruz ancak tıkandığımız zamanlarda 'Pes ediyorum' kelimesini kullanmamak için...

Giydikleriniz ruh halinizi yansıtıyor moda aslında...

Moda insan psikolojisini nasıl etkiler? Bir çok alanda kişi renkli kıyafetler ve aksesuarlar kullanıyor peki moda gerçekten nedir?

Kendinizi bir anda kitapçıda buluyorsanız...

Tsundoku sendromu nedir? Tsundoku sendromu kimlerde görülür? Sürekli olarak kitap alışverişi yapıyor ancak bir türlü okuma fırsatı bulamıyorsanız...

Kendi dünyanı yaratma zamanın geldi!

Her insan bir dünyadır! Kendi dünyanı bir başkasınınkiyle karıştırma! Kendi doğrularını yaratma zamanın çoktan geldi de geçiyor bile....

Depresyon hangi durumlarda ortaya çıkar?

Depresyon nedir? Depresyon hangi durumlarda ortaya çıkar?

İsimler karakterimizi etkiler mi?

İnsanın ismi karakterini nasıl etkiler? İnsanın ismi karakteriyle bağdaşır mı? İsim Analisti Celalettin İpekbayrak merak edilenleri tek tek anlattı!

Yeni bir şehri keşfetmek için bu tüyolara ihtiyacınız var!

Daha önce hiç gitmediğiniz bir şehri keşfetmek istiyorsunuz ancak sıralama konusunda sıkıntı yaşıyorsanız Interrail Türkiye Kurucusu Bestami Köse anlattı!

Sağlıklı bir ayakkabı nasıl olmalı?

Sağlıklı bir ayakkabı nasıl olmalıdır Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü’nden Op. Dr. Fener Çelebi anlattı...

Dikkat depresyon göz sağlığınızı etkiliyor!

Kişin psikolojik rahatsızlıkları depresyon gibi ruh sağlığı problemleri göz sağlığını olumsuz etkileyebiliyor! Doç. Dr. Levent Akçay bilgilendirdi.

Huzurun kalmadı fani dünyada!

Kapitalizm. Üretimin, her şeyden daha fazla kar sağlayabilmek için yapıldığı insanın duygusuna duyarsız bir sistemdir...

Düşünceler hayatımızı şekillendiriyor!

Hayatta gerekli gereksiz bir çok düşünceyi hayatımızda bulunduruyoruz. Peki bu düşünceler yaşamımızın şekillenmesinde nasıl bir paya sahip?

Çok Okunanlar