Kendi dünyanı yaratma zamanın geldi!

Her insan bir dünyadır! Kendi dünyanı bir başkasınınkiyle karıştırma! Kendi doğrularını yaratma zamanın çoktan geldi de geçiyor bile....

Şeyda Odabaş

Çoğu zaman sahip olduklarının üstünü karalayıp hep daha fazlasına sahip olmak istiyorsun. hiç bir şey olmamış gibi es geçip, yarım kalmış maceralarının üzerine aynı eksiltiyi devam ettirip yeni maceraların peşinden koşturuyorsun. Geçmişle sorununu çözmeden her defasında yeni açılan sayfalar iki günde bir kapını çalıp yokluyor. Peki sen tüm bunları düzeltmek yerine ne yapıyorsun? Üstünü karaladıkların, her defasında açtığın sayfada satır satır silinip, temiz sandığın o sayfayı daha fazla karalıyor. Doğru sandığın hatalar her defasında yenilenmeye devam ediyor. Geçmişe dönüp bir şeyleri değiştirmek elbette mümkün değil ancak herkesin bahsettiği o keşkeleri yenilemek yerine hatalarınla kabullenip bir sonraki o sayfada yer vermemeyi denesen o kadar çok şey değişecek ki!

Hayattan her seferinde çok daha fazlasını beklemek yerine ne zaman bir adım atmayı öğreneceksin? Etrafında senden hep çok daha konuşan, her şeyi çok bilen çok görüp geçirmiş insanların tecrübelerini dinleyip bir başkasının hayatına göre kendi hayatını şekillenmek yerine  kendine bir harita çiz ve sana göre doğru olan yoldan gidip yanlışları bir kenara bırakmaya ne dersin? Yanlışlar insanı küçültmez, aşşağılamaz aksine güçlendirir, önemli olan o hataları doğru zamanda bırakıp farkına varmaktan geçiyor. Anı yaşamaktan korkma! Yeni insanlarla tanış mesela.. Unutma her insan sana bir şey bırakıp gider. Yeter ki bıraktıklarıyla her seferinde kendine yeni bir dünya yaratmasını bil!

 

"Sitemizde köşe yazarı olarak yazı yazan tüm yazarlarımız yazdıkları yazı ve görüşlerden tamamıyla kendileri sorumludur. Köşe yazarlarının yazılarından dolayı İnternethaber Yayıncılık AŞ. (elmaelma.com) hiçbir şekilde yasal sorumluluk kabul etmemektedir."
Yorumlar