kadın hastalıkları Haberleri

Her 10 kadından 9'unda bu hastalık var!

D vitamini eksikliği özellikle kadınlarda giderek artıyor. En büyük korku ise D vitamini eksikliğinin kansere neden olduğu iddiası.

Rahim kanserinin en büyük belirtisi kimse farketmiyor!

Riski hastalıklar kategorisinde olan ve kadınların korkulu rüyası olan rahim kanseri belirtileri nelerdir? Fark ettiğiniz an doktora başvuracağınız o belirtiler

Adet düzensizliğinin en yaygın nedeni hepimiz yapıyoruz!

Her 3 kadından 1'inde görülen adet düzensizliği bir çok etkene bağlı olabilir. Strese bağlı sık sık kilo alıp veriyorsanız dikkat!

Kısırlık testi nasıl yapılır?

Kısırlık testi nasıl yapılır? En çok merak edilen bu sorunun yanıtını Kadın Hastalıkları - Doğum - Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Şule Selvi Esatağa'dan öğrendik.

HPV testinin sonucu pozitif çıkması dünyanın sonu değil!

Rahim ağzı kanserinde HPV testinin sonucu olumlu çıktıysa hemen panik yapmayın! Konu hakkında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Hakan Seven bilgilendirdi

Genital bölgenizden pis bir koku geliyorsa...

Bir çok kadının konuşmaya çekindiği konulardan biri de genital bölge kokusudur. Eğerki böyle bir sorun ile karşı karşıyaysanız enfeksiyon kapmış olabilirsiniz!

Vajinanızdaki kötü koku bu hastalığın nedeni olabilir!

Kadın kanseri nedir? Kadın hastalıkları kanserinin belirtileri nelerdir? İşte kadın kanserlerinin dikkat edilmesi gereken 7 belirtisi!

Dikkat obezite o kanser için risk oluşturuyor!

Obezite hangi hastalıklara neden olur? Obezite menopoz dönemi sonrasında meme kanser risk haline geliyor.

Menopoz döneminde cilt bakımını es geçmeyin!

Menopoz dönemi cildi nasıl etkiler? Menopoz döneminde cilt bakımı nasıl olmalı? Hormonların yaşın ilerlemesiyle beraber ciltte de değişimler görülmektedir.

Kadınların korkulu rüyası miyom!

Miyom nedir? miyom neden olur? Miyom'un belirtileri nelerdir? Kadın hastalıkları arasında yer alan miyom hakkında bilmeniz gerekenleri bir araya getirdik!

İdrar kaçırma sorununuz varsa...

Çeşitli nedenlere bağlı olmakla beraber kadınların sıklıkla yaşadığı sorunlardan olan idrar kaçırma sorununu aslında tükettiğimiz besinlerde tetikliyor.

Kadınların illet ettiği 5 hastalık!

Kadınların düzenli olarak muayene olması ve bazı testleri yaptırması gerekmektedir. Aksi taktirde kadınlarda bu 5 hastalık yakanızı bırakmayabilir!

Boşuna içiyor olabilirsiniz!

Yaban mersini suyunun idrar yolu enfeksiyonlarını geçirdiği konuşulur. Peki araştırmalar yaban mersini suyuyla ilgili ne diyor? İşte yanıtları...

Smear testi hayat kurtarıyor!

Kadınların kanser gibi ölümcül hastalıklarının erken teşhisinde oldukça önem taşıyan smear testi hayat kurtarıyor.

Bu egzersiz genital bölgenizdeki kasları çalıştırıyor!

Sadece kadınlarda değil erkekler üzerinde de büyük faydası olan kegel egzersizleri pelvik kaslarını güçlendirmek için yapılmaktadır.

Kadınların korkulu rüyası aslında normalmiş!

Kadın hastalıkları kadınların oldukça titiz davrandığı bir konudur. Ancak hastalık belirtisi zannettiğimiz vajina akıntısı normal olabilir!

Çok Okunanlar
Eşinin tecacüzüne uğradı! Tuvalete bile gidemiyor! Eşinin tecacüzüne uğradı! Tuvalete bile gidemiyor!
Show TV ekranlarında yayınlanan Zahide Yetiş'le programındaki Merve Tula, ters ilişkiye zorlanarak eşi tarafından tecavüze uğradığını söyledi.
Ünlü oyuncudan tecavüz sahnesi itirafı gerçekçi olsun deyince... Ünlü oyuncudan tecavüz sahnesi itirafı gerçekçi olsun deyince...
Mayıs'da vizyona girecek olan Kulyas Lanetin Bedeli, filminin oyuncusu Kübra Kılınçkaya, rol gereği uğradığı cinsel saldırıdan nasıl etkilendiğini açıkladı.
Ünlü isimden taytıyla olay olan Pınar Altuğ'a destek! Ünlü isimden taytıyla olay olan Pınar Altuğ'a destek!
Oy kullanmaya giderken giydiği taytla eleştirilerin hedefi olan Pınar Altuğ'a Ömür Gedik'ten destek geldi.
Durumu ağır! Ceyda Düvenci'den hayranlarını üzen haber! Durumu ağır! Ceyda Düvenci'den hayranlarını üzen haber!
Ekranlardan bir süredir uzak kalan güzel oyuncu Ceyda Düvenci, kulağından yaşadığı rahatsızlık sebebiyle hastaneye kaldırıldı.
Bir annenin dramı! Canlı yayında oğlunun kanser olduğunu açıkladı! Bir annenin dramı! Canlı yayında oğlunun kanser olduğunu açıkladı!
Ebru Şallı'nın Harun Tan'dan olan küçük oğlu 8 yaşındaki Pars'ın lenfoma hastası olduğunu Oylum Talu'nun programında canlı yayında açıkladı.
Çok Okunan Yazıları
Deniz Temur Deniz Temur
Bebek önderliğinde beslenmeden önce bilmeniz gerekenler
Gökhan Dağıstanlı Gökhan Dağıstanlı
Baba-oğul diyalogları-1
Şeyda Odabaş Şeyda Odabaş
Sanatın en güzel hali karikatür!
Armağan Karagöz Armağan Karagöz
Lofoten Adaları Gezi Notları
Başak Temel Başak Temel
Kanser ve beslenme hakkında bilmeniz gerekenler