kadın hastalıkları Haberleri

Her 10 kadından 9'unda bu hastalık var!

D vitamini eksikliği özellikle kadınlarda giderek artıyor. En büyük korku ise D vitamini eksikliğinin kansere neden olduğu iddiası.

Rahim kanserinin en büyük belirtisi kimse farketmiyor!

Riski hastalıklar kategorisinde olan ve kadınların korkulu rüyası olan rahim kanseri belirtileri nelerdir? Fark ettiğiniz an doktora başvuracağınız o belirtiler

Adet düzensizliğinin en yaygın nedeni hepimiz yapıyoruz!

Her 3 kadından 1'inde görülen adet düzensizliği bir çok etkene bağlı olabilir. Strese bağlı sık sık kilo alıp veriyorsanız dikkat!

Kısırlık testi nasıl yapılır?

Kısırlık testi nasıl yapılır? En çok merak edilen bu sorunun yanıtını Kadın Hastalıkları - Doğum - Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Şule Selvi Esatağa'dan öğrendik.

HPV testinin sonucu pozitif çıkması dünyanın sonu değil!

Rahim ağzı kanserinde HPV testinin sonucu olumlu çıktıysa hemen panik yapmayın! Konu hakkında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Hakan Seven bilgilendirdi

Genital bölgenizden pis bir koku geliyorsa...

Bir çok kadının konuşmaya çekindiği konulardan biri de genital bölge kokusudur. Eğerki böyle bir sorun ile karşı karşıyaysanız enfeksiyon kapmış olabilirsiniz!

Vajinanızdaki kötü koku bu hastalığın nedeni olabilir!

Kadın kanseri nedir? Kadın hastalıkları kanserinin belirtileri nelerdir? İşte kadın kanserlerinin dikkat edilmesi gereken 7 belirtisi!

Dikkat obezite o kanser için risk oluşturuyor!

Obezite hangi hastalıklara neden olur? Obezite menopoz dönemi sonrasında meme kanser risk haline geliyor.

Menopoz döneminde cilt bakımını es geçmeyin!

Menopoz dönemi cildi nasıl etkiler? Menopoz döneminde cilt bakımı nasıl olmalı? Hormonların yaşın ilerlemesiyle beraber ciltte de değişimler görülmektedir.

Kadınların korkulu rüyası miyom!

Miyom nedir? miyom neden olur? Miyom'un belirtileri nelerdir? Kadın hastalıkları arasında yer alan miyom hakkında bilmeniz gerekenleri bir araya getirdik!

İdrar kaçırma sorununuz varsa...

Çeşitli nedenlere bağlı olmakla beraber kadınların sıklıkla yaşadığı sorunlardan olan idrar kaçırma sorununu aslında tükettiğimiz besinlerde tetikliyor.

Kadınların illet ettiği 5 hastalık!

Kadınların düzenli olarak muayene olması ve bazı testleri yaptırması gerekmektedir. Aksi taktirde kadınlarda bu 5 hastalık yakanızı bırakmayabilir!

Boşuna içiyor olabilirsiniz!

Yaban mersini suyunun idrar yolu enfeksiyonlarını geçirdiği konuşulur. Peki araştırmalar yaban mersini suyuyla ilgili ne diyor? İşte yanıtları...

Smear testi hayat kurtarıyor!

Kadınların kanser gibi ölümcül hastalıklarının erken teşhisinde oldukça önem taşıyan smear testi hayat kurtarıyor.

Bu egzersiz genital bölgenizdeki kasları çalıştırıyor!

Sadece kadınlarda değil erkekler üzerinde de büyük faydası olan kegel egzersizleri pelvik kaslarını güçlendirmek için yapılmaktadır.

Kadınların korkulu rüyası aslında normalmiş!

Kadın hastalıkları kadınların oldukça titiz davrandığı bir konudur. Ancak hastalık belirtisi zannettiğimiz vajina akıntısı normal olabilir!

Çok Okunanlar
Ünlü oyuncudan tecavüz sahnesi itirafı gerçekçi olsun deyince... Ünlü oyuncudan tecavüz sahnesi itirafı gerçekçi olsun deyince...
Mayıs'da vizyona girecek olan Kulyas Lanetin Bedeli, filminin oyuncusu Kübra Kılınçkaya, rol gereği uğradığı cinsel saldırıdan nasıl etkilendiğini açıkladı.
Bir annenin dramı! Canlı yayında oğlunun kanser olduğunu açıkladı! Bir annenin dramı! Canlı yayında oğlunun kanser olduğunu açıkladı!
Ebru Şallı'nın Harun Tan'dan olan küçük oğlu 8 yaşındaki Pars'ın lenfoma hastası olduğunu Oylum Talu'nun programında canlı yayında açıkladı.
İftar'a alınmayan Ceceli: Elimden geleni ardıma koymayacağım! İftar'a alınmayan Ceceli: Elimden geleni ardıma koymayacağım!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düzenlediği iftar yemeğine davet edilmediği iddia edilen Mustafa Ceceli'den ilk açıklama geldi.
Eşi gözyaşları içinde gerçek ölüm nedenini açıkladı Eşi gözyaşları içinde gerçek ölüm nedenini açıkladı
Geçtiğimiz gün hayatını kaybeden Dilber Ay'ın eşi İbrahim Karakaş, 2. Sayfa programına telefonla bağlanarak Ay'ın kalp krizinden ölmediğini söyledi.
Yusuf Güney İmamoğlu'na destek veren ünlülere sitem etti! Yusuf Güney İmamoğlu'na destek veren ünlülere sitem etti!
Şarkıcı Yusuf Güney Ekrem İmamoğlu'na destek veren ünlülere sosyal medya hesabı üzerinden 'Sanatçı tarafsız olmalıdır' diyerek sitem etti!
Çok Okunan Yazıları
Hüseyin Tırman Hüseyin Tırman
Güzelliğinizi bütünleyen sistem: Simon Dolgu
Deniz Temur Deniz Temur
Çocukların ebeveynlerinden en büyük isteği!
Gökhan Dağıstanlı Gökhan Dağıstanlı
Baba-oğul diyalogları-1
Zeynep Tatarer Zeynep Tatarer
Duygu Kapmaca Oyununa Hoşgeldiniz
Armağan Karagöz Armağan Karagöz
Gelidonya Feneri rotasında yürüyüş!