Genital bölgede koku neden olur enfeksiyon belirtileri arasında!

Bir çok kadının konuşmaya çekindiği konulardan biri de genital bölge kokusudur. Eğerki böyle bir sorun ile karşı karşıyaysanız enfeksiyon kapmış olabilirsiniz!

Kadınların genellikle doktora sormakta çekindiği konulardan olan genital bölge kokusu bir çok kadının sıkıntı yaşadığı sağlık sorunlarından biridir. Her ne kadar çekinilse bile öteledikçe ciddi sorunlara neden olabilecek olan genital bölge kokusu aslında enfeksiyon belirtisi olabilir! Bir çok kadının merak ettiği olan 'genital bölge kokusu neden olur?' sorusuna Kadın Hastalıkları - Doğum - Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Şule Selvi Esatağaoğlu şu şekilde cevapladı.

''Vajinal kokular mutlaka bir enfeksiyona bağlıdır. O bölgedeki mikrobik dengenin bozulması ve dışarıdan alınan bazı enfeksiyonlardan ötürü o bölgede bir koku oluşur. Kokuların altında yatan sebep aslında bir vajina iltihabıdır. Onun için bu düzgün bir vajinit tedavisi, yani bir antibiyotik tedavisi ile çözüme ulaşır. Vajina kokusunu gidermek için tıbbi ve kozmetik pek çok ürün vardır.

Bu amaçla çok sayıda krem ve pomad üretilmiştir. Fakat bu ürünlerin hem pahalı olması hem de doğal olmaması ve bir yan etkiye yol açma ihtimalinin varlığı kadınları korkutmaktadır. Bu bakımdan her konuda olduğu gibi vajina kokusu konusunda da doğal yollardan, yöntemlerden şaşmamak en iyisidir.''

Yorumlar