psikoloji Haberleri

İşte depresyona iyi gelen besinler!

Her geçen yıl kişilerin anksiyete, depresyona eğilim yüzdesi giderek artış göstermektedir. Elmaelma.com olarak sizlere depresyonla savaşan besinleri araştırdık.

Karne psikolojisinde neye dikkat edilmeli?

karnede sadece notların değerlendirilmemesi gerektiğine dikkat çeken uzmanlardan ebeveynlere önemli açıklama!

Kendimi olduğum gibi nasıl sevebilirim?

Kendimi olduğum gibi nasıl sevebilirim? Hemen hemen çoğu insanın ciddi problem yaşadığı konu hakkında merak edilenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Erteleme hastalığından nasıl kurtulurum?

Erteleme hastalığı nedir? Erteleme hastalığından nasıl kurtulurum? Erteleme hastalığından kurtulmak için uygulayabileceğiniz en etkili formüller!

Negatif enerjiden kurtulmanın kesin yolları

İletişim Uzmanı Pınar Pişirgen, negatif enerjilerin insan iletişimi ve ilişkileri üzerindeki etkilerini ve bunlardan kurtulmanın yöntemlerini açıkladı...

Anksiyete krizlerini atlatmakta zorlanıyorsanız...

Anksiyete krizleri nasıl geçer? Günümüzde oldukça çok rastlanan kaygı problemi olarakta adlandırılan anksiyeteye dair tüm merak edileri sizler için araştırdık!

İşsizlik psikolojiyi bakın nasıl etkiliyormuş!

İşsizlik kişiyi sadece maddi anlamda etkilemiyor, aynı zamanda psikolojik olarak da etkiliyor. Gelin bu etkileri neymiş birlikte öğrenelim.

Soğuk duş almak ruh halini iyileştiriyor!

Soğuk duşun faydaları neler? İlk başta duyulduğunda kulağa pek te hoş gelmeyen bu durumun insan vücuduna inanılmaz faydaları bulunuyor.

Dikkat bu belirtiler sosyal hayatı olumsuz etkiliyor!

Genellikle çocuklarda olduğunu zannettiğimiz dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu sosyal hayatı olumsuz yönde etkiliyor.

Büyüklere özenen çocuklar tehlikede!

Etrafımızda belki de yaygın olarak gördüğümüz büyüklere özenen çocukların küçük gibi görünmek istemeyerek yetişkin gibi davranmaya  çalışmalarına dikkat!

Şizofreni nasıl anlaşılır?

Şizofreni nasıl anlaşılır? Belirtileri, tanı koyma ve tedavisi nasıl olur? Psikiyatri Uzmanı Semiha Tufan cevapladı.

Depremden sonra çocuğunu okula gitmek istemiyorsa...

Deprem sonrası depremden korkan çocuğun psikolojisini yakın çevrenin tepkisi etkileyebilir çocuğunuz okula gitmek istemiyorsa dikkat!

Evdeki tartışma çocuğun geleceğini değiştiriyor!

Çocukların büyüme döneminde anne ve babanım kavga etmesi çocukların gelecek hayatlarını derinden etkiliyor işte ebeveynlerin dikkat etmesi gerekenler!

Çocuğunuz okumada zorluk çekiyorsa...

Her ebeveynin çocuğunda dikkat etmesi gereken okuma bozukluğu olarak bilinen disleksi belirtilerine dikkat!

İçine atan kadınlarda kalp hastalığı riski artıyor!

Sıkıntılarını dertlerini içine atan kadınlarda kalp hastalığı riskinin daha fazla olduğunu biliyo muydunuz? İşte nedeni!

Sonbahar depresyonunu hafife almayın!

Sonbahar mevsiminde havaların soğumasıyla beraber kışa hazırlık başladı sonbahar mevsiminde depresyon belirtileri ve kurtulma yollarını bir araya getirdik!

Çok Okunanlar