İstanbul Caz Festivali'ne hazır mısınız?

Bu yıl 19.'su düzenlenecek olan İstanbul Caz Festivali, 3 Temmuz salı akşamı başlayacak ve 19 Temmuz tarihinde de son bulacak.

İstanbul Caz Festivali'ne hazır mısınız?

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 15 yıldan bu yana aralıksız olarak Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali’nin on dokuzuncusu, 3 Temmuz Salı akşamı başlıyor. İstanbul Caz Festivali, 19 Temmuz tarihine kadar 50 konserde 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyla cazın yıldız haritasını İstanbul’a taşıyacak.

Festivalin ilk haftası dopdolu

19. İstanbul Caz Festivali ilk haftasında cazseverleri birbirinden güzel konserlerle karşılıyor.
4 Temmuz Çarşamba akşamı The Marmara Esma Sultan’da Jamaika’nın reggae efsaneleri müziksevelerle buluşurken, saat 22.30’da Türkiyeli caz müzisyenlerinin Avrupalı meslektaşlarıyla aynı sahneyi paylaştıkları European Jazz Club serisinin ilk buluşmasında Tamer Temel Quintet, Matthias Pichler ile birlikte Salon’da bir konser verecek.

Festival ilk haftasında bir dünya prömiyerine de ev sahipliği yapacak: Marcus Miller’ın İKSV’nin kuruluşunun 40. yılında İstanbul Caz Festivali’nin siparişi üzerine Okay Temiz, Burhan Öçal, Hüsnü Şenlendirici, İmer Demirer ve Bilal Karaman ile gerçekleştirdiği “The Istanbul Project”in dünya prömiyeri, 5 Temmuz Perşembe akşamı saat 21.00’de Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi’nde.

Till Brönner de festivalde

Kuşağının en iyi trompetçilerinden Till Brönner’in 6 Temmuz Cuma akşamı Arkeoloji Müzesi’nde vereceği konserin ardından festival 7 Temmuz Cumartesi günü artık gelenekselleşen etkinliği Tünel Şenliği ile müzikseverlere “festival içinde festival” sunmaya devam edecek.

Usta cazcı Till Brönner’in İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nin etkileyici atmosferinde vereceği konserin biletleri, 90 TL, 70 TL, 60 TL, 50 TL (ayakta) ve 40 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

Yorumlar