Kullanılmadığınız şöminenizi süsleyin

Ruhsuz şömineniz gözleriniz için tam bir şölene dönüşsün! Çok kolay ve bütçenizi yormayacak 5 önerimiz var.

Kullanılmadığınız şöminenizi süsleyin

En kolayından başlayalım:

Bitkiler her yerde çok güzel

Eğer şömineniz Güneş alan bir yerdeyse hiç düşünmeden bunu deneyin. Şöminenizin içini ve çevresini bazıları yeşil ev bitkileriyle donatın. Seçeceğiniz saksılar odanızın genel tarzına uygun olsun. Bizim tavsiyemiz bambu ve ahşap saksılar…

 

 

 

 

 

 

 fireplace-logs_300.jpgŞöminenize var oluş sebebini unutturmayın!

Bu model için biraz daha emek harcamanız gerekebilir. Öncelikle küçük bir huş ağacına ihtiyacımız var. Gövdesinin rengi, inceliği ve yuvarlaklığı bu ağacı cazip kılıyor. Ağacın gövdesini şöminenizin girişinden 5 cm daha uzun şeritler halinde kesin. Bu ayarlamayı şöminenizin boyutuna göre değiştirebilirsiniz; amaç odunların  kolaylıkla yerleştirilip sıkıştırılması… Üstüste ekleyeceğiniz parçalarla şöminenizin ağzını tamamen kapatın. Artık gereksiz diye gördüğünüz o boşlukta güzel bir orman olduğunu düşünebilirsiniz!

 

 

 

 

 

 

fireplace-vases_300.jpg

Vazolara ne dersiniz?

Vazolarınızı nereye yerleştireceğinizi düşünmeyi bırakın. Çünkü boş bir şömineden daha güzel bir cevap yok. Her boyuttan vazo kullanabilirsiniz. Odanızın genel rengini göz ardı etmeyin. Kırmızı renkte uzun boyunlu bir vazo ve ona eşlik edecek aynı renkli daha kısa ve geniş başka vazolarla (ya da şamdanlar, dekoratif şişeler) şöminenize ateş sıcaklığını da getirebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fireplace-mirror_300.20110530180410.jpg

Peki yaşadığınız yer heyecanlı bir masal evi neden olmasın?

Bu fikir favorilerimizden! Şöminenizin girişini çerçeveli bir aynayla kapatın. Çerçeve yine odanızın genel dekorasyonuna uygun bir renkte kalın ve gösterişli bir ahşap model olabilir. Zemininiz aynadan göründükçe odanıza gizemli bir hava katacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fireplace-lights_300.jpg

Yılbaşı süslerini yılın her günü kullanmak mı?

İşte yaratıcı bir öneri… Bu kez şöminenize yakın bir de prize ihtiyacınız olacak. Koyu renkli bir topa yılbaşı süslemesi için kullandığınız küçük LED ampül kablolardan ya da hortumlardan sarın. 50 ampul yeterli olacaktır, hortum tercih ediyorsanız topa dengeli şekilde yerleştirdiğinizden emin olun. Parlak bir renk tercih edin. Özellikle şöminenizin önünde ışığı yansıtacak bir zemin varsa, akşamları evinizi daha çok seveceksiniz.

 

Yorumlar