Bosch'tan enerji tasarruflu buzdolapları

Bosch Ev Aletleri’nin A enerji sınıfından bile yüzde 40 daha fazla tasarruflu yeni A++ buzdolapları, minimum enerji ile maksimum performans sunuyor.ChillerBox çekmecesi ile et ve balık ürünlerini daha uzun süre taze tutarak en ideal koşullarda saklıyor

Bosch'tan enerji tasarruflu buzdolapları

“Yaşam İçin Teknoloji” sloganıyla sadece bugünkü değil, gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojileriyle hayatı kolaylaştıran Bosch Ev Aletleri, şimdi de, en iyi enerji verimliliğine sahip, mükemmel tazelik sunan, esnekliğin konforunu yaşatan ve zarif tasarımı ile mutfaklara şıklık katan yeni buzdolabı serisini tüketicilerin beğenisine sunuyor. A++ enerji sınıfı ile A sınıfındaki ürünlere oranla yaklaşık yüzde 40 daha fazla enerji tasarrufu sağlayan yeni seri, doğa dostu teknolojiye yepyeni bir standart da getiriyor. Serideki tüm modeller son derece modern düz kapıları, LED aydınlatmanın şıklığı ve çift taraflı kapı olanağı ile oldukça zarif bir tasarıma sahip.

A sınıfından bile yüzde 40 daha fazla enerji tasarrufu

Evimizde özellikle soğutucu seçerken enerji tüketimine daha fazla dikkat etmek gerekiyor. Çünkü buzdolapları ve dondurucular yıl boyunca çalışıyor ve tüm ev aletleri arasında en uzun ömürlü olanları olarak öne çıkıyor. Özetle, buzdolapları ve soğutucular, uzun seneler bizimle beraber yaşıyor. Bu uzun yolculukta da seçilecek ürünlerin hem aile bütçesini hem de doğayı korumasına dikkat etmek gerekiyor. İşte Bosch’un KDV58AL30N, KDV58VW30N, KDV47VW30N, KDV43VW30N, KGE58AL30N ve KGE58AW30N model yeni buzdolapları A enerji sınıfından yüzde 40 oranda daha fazla enerji tasarruflu oluşuyla nakit tasarrufu da sağlıyor.

ChillerBox, et ve balık için çok ideal

ChillerBox, balık, peynir ve sucuk gibi yiyeceklerin saklanabileceği özel bölüm. Bu bölüm, dondurucudan gelen soğuk buhar sayesinde diğer bölümlere göre 2-3 °C daha soğuk oluyor. Burada örneğin içecekler de daha çabuk soğutulabiliyor. ChillerBox içerisinde yiyecekler daha uzun süre taze kalıyor. Üstelik kokuları da tamamen kendi bölgelerinde kalarak, buzdolabındaki diğer yiyecek ya da içeceklere karışmıyor. Dalgalı tabanı yiyecekleri su yoğuşmasına karşı koruyor ve raylı sistemi kullanımda büyük kolaylık sağlıyor.

Sebze ve meyve için geniş yer mi arıyordunuz? CrisperBox tam size göre!

CrisperBox içindeki sebze ve meyveler sadece bir saklama yerine sahip olmakla kalmayarak, burada daha da uzun süre taze kalma ayrıcalığına da erişiyor. Bu ayrıcalığı, bölme içerisindeki sürgü sistemi ile ayarlanabilen optimal nem seviyesi sağlıyor. Dalgalı tabanı yiyecekleri su yoğuşmasına karşı koruyor ve belli modellerde bulunan takmalı ayırma DivideBox çekmecesi sayesinde sebze ve meyve ayrı bölmelerde saklanabiliyor. Raylar üzerin oturtulmuş bölmenin kullanımı ise özellikle çok rahat.

BigBox ile dondurucunun içinde istediğiniz büyüklükte yeriniz var

Bosch, özellikle kalabalık davetler ve özel organizasyonlar için hayat kurtaran bir çekmece sunuyor. 30 litre hacimli bir alana sahip olan veya soğutma kaplarını üst üste koyamaya olanak tanıyan BigBox sayesinde üç katlı kocaman bir doğum günü ya da düğün pastasını, evinizin buzdolabında çok rahatlıkla saklayabilirsiniz. Ayrıca, büyük hacimli yiyecekler için BigBox bölmesinin üst çekmecesi ve üzerindeki cam raf kaldırılabiliyor. Böylece kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

FlexShelf çok amaçlı bölme ile konfor her zaman sizinle

FlexShelf çok amaçlı bölme yeni Bosch buzdolaplarını çok esnek bir hale getiriyor. Küçük kap ya da kutular için yer lazım olduğunda, bu esnek ve çok amaçlı kullanıma uygun bölmenin ayarlanabilir tabanı hemen açılarak, kullanım konforu sunuyor. Altındaki bölüm yüksek tencere veya şişeler için kullanılacaksa tekrar katlanıyor. Böylece cam rafın altında neredeyse kaybolarak yer tasarrufu sağlıyor.

EasyLift kapı rafı ile buzdolabının içini ihtiyacınıza göre ayarlayın

Yeni Bosch buzdolapları, EasyLift kapı rafı ile kullanıcının ihtiyacına uygun hale geliyor. Dolu halinde bile kapak içindeki raf basamaksız olarak 21 cm yüksekliğe kadar ayarlanabiliyor. Böylece alttaki raflarda büyük şişelere yer açılıyor ya da orta rafta küçük şişe ve kutuları saklamak için yeteri kadar yer sahibi olunuyor.

Çekilebilen cam raflar ile buzdolabını doldurup, boşaltmak dert olmaktan çıkıyor

Yeni Bosch buzdolapları, işlevlik, esneklik ve konfor konularında çok parlak bir donanıma sahip­. Çerçevesiz, kırılmaya dirençli cam raflarının kolay ulaşılan çıkarma mekaniği sayesinde çok rahat bir şekilde kullanılıyor. Arkada bulunanları da kesinlikle unutmadan aynı anda tüm yiyecekleri göz önünde bulundurmaya yardımcı oluyor.

TouchControl Paneli, yiyecekleri de çevreyi de cebinizi de korur

Buzdolabının üzerinde yer alan TouchControl paneli üzerinden sıcaklık ayarları kolayca görülebiliyor ve değiştirebiliyor. Burada özellikle soğutma ve dondurucu bölümlerinin ayrılabilmesi çok kullanışlı oluyor. Her iki bölüm ayrı ayrı, açık ve kolay bir şekilde kullanıcının özel isteklerine göre ayarlanabiliyor. Bu ayrıcalık, özellikle iş seyahatleri ya da tatiller gibi uzun süre evde olunmadığı zamanlarda oldukça büyük fayda sağlıyor. Derin dondurucu bölmesindeki yiyecekler korunurken, soğutma bölümü gereksiz elektrik harcamıyor. Her şekilde israftan kurtararak, hem aile bütçesinin hem de doğanın korunmasına yardımcı oluyor.

Çift kapılı buzdolaplarında bir ilk: Ergonomi ve kullanım kolaylığı

Bosch, NoFrost kombi buzdolaplarındaki ergonomi ve kullanım kolaylığını LowFrost özellikli yeni buzdolaplarına da taşıyor. Buzdolaplarının, dolap kısmı gün içerisinde sıkça açılırken, dondurucu kısmı, dolap kısmına kıyasla çok daha az açılıyor. Dondurucunun üst tarafta bulunduğu buzdolaplarında, tüketiciler, dolaptan almak istedikleri ürünler için çoğu zaman sürekli eğilip, kalmak zorunda kalıyor. Bu yüzden de bu tasarıma sahip buzdolaplarının kullanımı, özellikle boyu uzun olanlar, bel problemi yaşayanlar ve yaşlılar için hakikaten kolay olmuyor. Yeni Bosch buzdolaplarında, dondurucu kısmı alt tarafta olduğu için tüketiciler, buzdolaplarını sürekli eğilmek zorunda kalmadan konforlu bir şekilde kullanabiliyor. Üstelik, bu konfor, LowFrost sistemine sahip buzdolaplarında bir ilk olarak tüketiciye sunuluyor.   

LowFrost ile çok daha az ve seyrek buz çözdürmek mümkün

Yeni serideki, LowFrost sistemi, buz oluşumunu, büyük ölçüde düşürdüğü için çok işe yarıyor. Bu sayede çok daha seyrek buz çözdürmek yeterli oluyor ve enerji tüketimi sabit kalıyor. Üstelik bu işlem, buzdolabının tabanındaki bir kapak sayesinde kolayca ve çabucak halledilebiliyor.     

Yorumlar