Evde tablet deterjan nasıl yapılır malzemeleri nelerdir?

Bugün sizler için evde tablet deterjan nasıl yapılır tarifini ve malzemelerini hazırladık. Sizde oldukça pratik bir şekilde kendi deterjanınızı yapabilirsiniz.

Evde tablet deterjan nasıl yapılır malzemeleri nelerdir?

Bir ev düşünün ve 'Ana temizlik malzemeleri' denince akla ilk gelen malzemeler arasında çamaşır deterjanı yerini almaktadır. Günlük giyip çıkardığımız ve yaşamda bize oldukça büyük bir zaman kazandıran çamaşır makinalarını kullanabilmek için deterjanın yeri çok önemlidir. Her ne kadar pratik ve hijyenik olsada içerisinde çok çeşitli kimyasalı beraberinde getirmektedir. İşte bu noktada hem cebinizden tasarruf edebilir hemde hijyendeki güvenilirliğini sağlamak için elmaelma.com okurları için evde tablet çamaşır deterjanı nasıl yapılır, malzemelerini ve püf noktalarını hazırladık...

MALZEMELER;

- 2  fincan boraks,

- 2 fincan karbonat,

- 1 kalıp sabun,

- 2 yemek kaşığı çamaşır sodası,

- 2 çorba kaşığı tuz,

Yapılış aşaması; Beyaz sabununuzu rendeleyin ardından bütün malzemeleri karıştırın daha sonra dilerseniz tercihinize göre aromalı yağdan 15 damla kadar ekleyebilirsiniz (lavanta- limon gibi). Ardından elinizde oluşan toz detarjanı sirke ile ıslatarak karıştırın ve dilediğiniz şekilde herhangi bir kalıba doldurun. Sert bir kıvam elde edebilmek için 1 gün kadar buz dolabında bekletin ve deterjanınız hazır!

Yorumlar