Lavabodaki kötü koku nasıl giderilir? Lavabodan gelen kötü koku nasıl önlenir?

Lavabonuzdan sürekli olarak kötü koku geliyorsa önlemini almak sandığınızdan daha kolay sizler için kötü kokulardan kurtulmak için bazı püf noktaları sıraladık.

Lavabodaki kötü koku nasıl giderilir? Lavabodan gelen kötü koku nasıl önlenir?

Bir evin hijyeni tabikide çok önemlidir. Ancak mutfak ve banyo hijyenine sürekli olarak dikkat edilmesi gerekemektedir. Ancak tüm çabalarınıza rağmen kötü kokuların önüne geçemiyorsanız sizler için kötü kokuların önüne geçmek için bazı püf noktaları derledik kötü kokolardan kurtulmak için banyoda kendinizi kimyasal kokulara maruz kalamanıza gerek yok çözümü bitkisel yollarla da saplayabilirsiniz. Kötü kokulardan kurtulmak sandığınızdan daha kolay!

TÜRK KAHVESİ VE SICAK SU MUCİZESİ...

Türk kahvesinin insan vücuduna olan faydaları bitmekle kalmıyor türk kahvesinin bir başka faydası ise hijyen! Türk kahvesinin telvesini temizlikte kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? İçtiğiniz türk kahvesinin telvesini lavaboya dökün daha sonra üzerine bir miktar sıcak su dökün lavabonuzdaki yağ ve kötü kokuların azaldığını göreceksiniz. 

TOZ TARÇIN VE SICAK SU 

Lavabonuzdan kötü kokular geliyorsa bir diğer etkili çözümü ise toz tarçından geçmektedir. Bu noktada lavabonuzun içerisine bir miktar toz tarçın dökün üzerine de sıcak suyu ekleyin ve yıkayın kötü kokuların yerini tarçın kokusuna bıraktığını hissedebilirsiniz.

KARBONAT VE SİRKE

Karbonatı günlük yaşamınızda çok çeşitli alanlarda kullanabilirsiniz. Bu noktada karbonatı hijyende de kullanmanız mümkün yapmanız gereken tek şey lavabonuzun deliğini kapatacak şekilde karbonatı dökün daha sonra üzerine bir su bardağıda sirke dökün elinize eldiven takmak şartıyla süzgecin tıpasını takın ve yarım saat kadar bekleyin be kaynar su döküm pompalayın farkı göreceksiniz. Aynı zamanda karbonat ve sirkenin lavabo açıcı özelliğide bulunmaktadır.

 

Yorumlar