Yeni taşınanlar için kolay ev temizliğinin 7 aşaması!

Kiralık eve taşınanlar için evi kolay ve hızlı bir şekilde temizleyerek çabucak yerleşmenize yardımcı olacak 7 aşamayı sıraladık!

Yeni taşınanlar için kolay ev temizliğinin 7 aşaması!

Kiralık evler genellikle onarıma ve yenilenmeye ihtiyaç duyulabilir. Ancak bu süreç kiralık bir eve taşınacak olan kişiyi biraz yorabilir. Evin onarılması eşyaların taşınmadan önce evin dip köşe temizlenmesi derken taşınma işlemleri bu noktada çoğu kişiyi ya taşınmaktan soğutuyor ya da oldukça zorluyor. Taze taşınma kararı alanlar için kiralık eve taşınırken ev temizliğinde size yardımcı olacak kolay yöntemleri bir araya getirdik! Taşınırken özel temizlik fikirlerine göz atarak taşınma işlemlerinizi kolaylaştırabilir hızlı bir şekilde yeni evinize yerleşmenize yardımcı olabilir!

Yeni bir eve taşınma düşüncesi her ne kadar huzur versede taşınma işlemlerinde evin temizliği onarımı biraz yıpratıcı olabiliyor. Sizden önce oturan kişinin bıraktığı döküntüleri toplamak ve dip köşe temizlik yaparken size yön gösterecek şahane temizlik yöntemlerini bir araya getirdik! Aşağıdaki önerilere göz atarak yeni evinize yerleşme sürecini hızlandırabilirsiniz! İşte kiralık eve taşınırken pratik ev temizleme yöntemleri sadece elmaelma.com'da!

Yeni Eve Taşınırken Uygulanması Gereken Pratik Temizlik Tüyoları!

-Eksi evinizde eşyalarınızı paketlerken bir çok gereksiz eşyaları atsak da yeni eve yerleşirken gözden kaçan bazı gereksiz eşyalar çıkabiliyor. Yeni eve getirdiğiniz eşyalar arasında yeniden bir seçim yaparak ihtiyacınız olmayan eşyaları çöpe atın ve taşınma sürecinde köşeye ayırdığınız çöpleri sık sık atın. Aksi taktirde bir köşede biriktirdiğiniz çöpler işinizi ve temizlik yapma sürecinizi uzatacaktır. 

-Yıkanacak eşyalar veya kokacak bozulacak eşyalarınızı hızlı bir şekilde bölüm bölüm ayırarak buzdolabı veya kıyafetlerin olduğu kutuları odalara göre yönlendirerek hangi eşya hangi odaya ait ayıklamak çok daha kolay olacaktır. 

-Taşınma işleminde her zaman kontrolü elinizde bulundurun. Aksi taktirde yapılması gereken eşyaların sırasını karıştırarak taşınma sürecinizi zorlaştırabilirsiniz. 

-İşe ilk olarak detaylı bir şekilde evi temizlemek yerine evin kabasını almak için elektrikli süpürgeye ve viladyaa ihtiyacınız olacak o yüzden süpürme işleminden sonra vilada ile evin her yerini dolaştıktan sonra eşyalarınızı paketli bir şekilde odalara ayırıp kaba taslak yerleştirin. 

-Sıra evi detaylı bir şekilde temizlemeye gelince kapı arkaları, tavan araarı veya avize gibi yerler toz tutmaya elverişli yerler olduğu için sık sık bu bölgeleri sirkeli su ile tozunu almaya özen gösterin. 

-Mutfak belki de taşınma işlemlerinde bizler zorlayan en kritik odalardan biri bu noktada mutfağınızı sirkeli su ile her yeri silip kurulayarak sağa sola yağ sıçrayabileceğiniz düşündüğünüz fırın yanı tavan gibi yerlerin temizliğinde özen gösterebilirsiniz.

-Banyo tuvalet gibi yerlerin hijyeni sağlanabilmesi için bir miktar çamaşır suyunu duşakabin, tuvalet ve yerlerde beklettikten sonra iyice durulayın. 

Yorumlar