Kistik aknelerden kurtulmanın yolları serum kullanabilirsiniz!

Kistik aknelerden kurtulmanın yolları neler? Kistik aknelerden kurtulmanın yollarının neler olduğunu sizler için araştırdık! İşte yapmanız gerekenler!

Kistik aknelerden kurtulmanın yolları serum kullanabilirsiniz!

Kistik aknelerden kurtulmanın yolları neler? Kistik akneler nasıl geçer? Elmaelma.com olarak sizlere  kistik aknelerden kurtulmanın yollarının neler olduğunu araştırdık. İşte tüm yapmanız gerekenler! 

Retinolün gücü 

A vitamininin saf hali olan retinol içerikli ürünler kistik akneler konusunda oldukça etkilidir. Retinollü ürünler kızarıklık, şişkinlik ve kapalı gözenekler için harika bir çözüm olabilir.

Serum kullanın 

Sert peeling ya da soyucular kullandıkça cildiniz irrite olabilir ve akne dışında kızarıklık ve soyulmalar ile baş etmek zorunda kalabilirsiniz. Bu neden ile serumlar kullanarak cildinizi hem koruyup hem de nemlendirmek daha iyi bir tercih olacak.

Ölü derilerden kurtulun 

Cilt temizliğinize önem verin ve ölü deriler ve kir birikimlerinden kurtulun. Benzoyl peroxide içeren ürünler tercih edebilirsiniz.

Kağıt ürünler 
Akne ve sivilce bantları, kağıt maskeler tek kullanımlık ürünler olduğu için cilde mikrop kaptırmaz ve olan akneleriniz ile savaşmanızı sağlar.

Yorumlar